WEBINAR DLA RODZICÓW I SPECJALISTÓW

DOBRE RELACJE Z RÓWIEŚNIKAMI I UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNE DZIECKA

Jak w codzienności z dzieckiem ćwiczyć umiejętności społeczne potrzebne w budowaniu relacji z rówieśnikami?
Jak wspierać dziecko, któremu trudno jest dogadać się z kolegami?
Jak pokazywać dziecku różne drogi do zadbania o trudną, konfliktową sytuację i nadszarpniętą relację?
Chcesz kupić dostęp grupowy dla pracowników placówki oświatowej? 
Kliknij w ten link i dowiedz się więcej.

DLACZEGO WARTO MIEĆ TEN WEBINAR?

Trudności w dogadaniu się z rówieśnikami, w nawiązaniu relacji są dla dziecka dużym źródłem napięcia. Mocno wpływają na jego poczucia własnej wartości - codziennie widzi, że inni jakoś dają radę nawiązać znajomość, znaleźć kolegę, czuć się komfortowo w grupie, mieć w niej swoje miejsce. Taka trudność daje o sobie znać często i w zaskakujących okolicznościach, nigdy nie wiadomo, kiedy trzeba będzie wykazać się umiejętnościami społecznymi. Może w autobusie, może przed kinem, a na pewno kiedy trzeba podzielić się na grupy albo znaleźć sobie parę na zajęciach.

Możesz nauczyć się jak wspierać dziecko w rozwijaniu umiejętności społecznych i jak wspierać jego poczucie własnej wartości, mimo codziennych mniejszych i większych porażek.

RELACJA Z RÓWIEŚNIKAMI NIE MUSI BYĆ WYZWANIEM DLA TWOJEGO DZIECKA.

O CZYM BĘDĘ MÓWIĆ?

ZAMIAST DORADZANIA
Co zamiast doradzania "Idź się przedstaw", "Podejdź tylko", "Nie rządź wszystkimi", "Ale zobacz oni są w twoim wieku", "Spróbuj się dogadać". Doradzanie zazwyczaj dodatkowo dociąża dziecko.
ZA PODSZEWKĄ
Jak przyjrzeć się funkcjonowaniu dziecka w relacjach z rówieśnikami, żeby zobaczyć co stoi za podszewką jego trudności.
WYWÓD LOGICZNY? NIEKONIECZNIE.
Jak rozmawiać z dzieckiem o jego trudnościach, żeby nie obwiniać i nie tłumaczyć w kółko tego samego.
WOLĘ BAWIĆ SIĘ SAM / TO ONI ZACZYNAJĄ
Perspektywa dziecka i wyzwania w obszarze umiejętności społecznych jakie wiążą się z kolejnymi etapami rozwojowymi.
PRZEPRASZANIE W SZKOLE I W DOMU
Jak pokazywać dziecku różne drogi do zadbania o trudną, konfliktową sytuację i nadszarpniętą relację? Jak wspierać dziecko w trudnych sytuacjach rówieśniczych i w relacji nauczyciel – dziecko?
NIE TRAĆ OKAZJI
Jak w codzienności z dzieckiem wspierać umiejętności społeczne i komunikacyjne potrzebne do budowania relacji z rówieśnikami? Praca krok po kroku.
KUPUJĘ WEBINAR!

DLACZEGO WARTO MIEĆ TEN WEBINAR?

ROZWIĄZANIA DLA DZIECKA
Jeśli obszar relacji z rówieśnikami jest źródłem frustracji, napięcia i poczucia porażki - nie oczekuj, że dziecko jakoś sobie samo poradzi. Część dzieci zapewne wyrośnie ze swoich kłopotów ale czy to wyrastanie z problemu musi być okupione latami napięcia i poczucia bezradności? Dzieci potrzebują mniej gadania i porad, a więcej konkretnych narzędzi, które mogą testować. I właśnie o tym będę mówić.
WSPARCIE DLA DZIECKA
Warto wiedzieć jak rozmawiać z dzieckiem o trudnych sytuacjach, które były jego udziałem tak, żeby następnym razem również miało gotowość do opowiadania o swoich zmartwieniach. Warto też wiedzieć jak opowiadać dziecku o jego możliwościach i sposobie wchodzenia w relację bez oceny i obwiniania - tak żeby budować jego wiedzę o sobie - nie poczucie winy.
KUPUJĘ WEBINAR!
Olga Jurek
uczestniczka

Bardzo dobry webinar. Dowcipny, prosty język który trafia do każdego.
Celnie pokazuje gdzie może doprowadzić droga "dobrych rad" i patrzenie na doświadczenia dziecka przez swoje własne okulary i swoje własne wydarzenia szkolne. Wielki plusem jest dostęp do nagrania przez rok - to moim zdaniem niezbędne by dało się zapamiętać i utrwalić wszystko - Agnieszka daje ogrom praktycznej wiedzy. Dla mnie kluczowe było zrozumienie jak dziecko odbiera i analizuje sytuacje ze szkoły/" podwórka" vs komunikaty które do tej pory dawałam, czyli rady - tyle energii zmarnowanej bez sensu 🙂

Julia Gradowska
uczestniczka

Kurs "Relacje z rówieśnikami..." jest już kolejnym, który obejrzałam u Agnieszki Misiak. Ponieważ jestem mamą "prawie 6-latka", nastawiałam się raczej na wiedzę, którą wykorzystam dopiero za jakiś czas, w szkole. Okazało się zupełnie inaczej. Parę tematów poruszanych w kursie od razu zmobilizowało mnie do obejrzenia z bliska pewnych mechanizmów funkcjonujących w środowisku naszego dziecka. Metafory bardzo trafne i pomagające lepiej zrozumieć temat. Karty pracy inspirujące do tematów z dzieckiem. Kurs pozwolił mi spojrzeć na problemy w relacjach "na zimno" i z dystansem, ale jednocześnie z nastawieniem na dużą pracę.

Ula Andraszewicz
uczestniczka

Webinar o relacjach z rówieśnikami to ogromna dawka wiedzy popartej konkretnymi wskazówkami i strategiami do przetestowania. Jest to temat o tyle trudny, że każdy z nas, rodziców, ma za sobą pewne trudne doświadczenia ze szkoły albo wgrane schematy zachowań, których doświadczyliśmy od naszych rodziców. Bardzo łatwo przychodzi nam doradzanie i pouczanie naszego dziecka, czy też ocenianie jego kolegów i koleżanek. Przecież robimy to w dobrej wierze, więc w czym problem? No właśnie problem jest i Agnieszka w swój wyjątkowy, konkretny i błyskotliwy sposób to pokazuje. Przede wszystkim wyjaśnia, jak wesprzeć dziecko - to, które siedzi rzeczywiście przed nami, a nie to, które siedzi w nas. Cenię sobie omówienie konkretnych sytuacji rówieśniczych i skupienie się na tym, co my w domu możemy zrobić, by dać dziecku realne wsparcie i narzędzia do budowania relacji w zgodzie ze sobą.

Agnieszka Misiak Psycholog i Psychoterapeuta

Nazywam się Agnieszka Misiak

Jestem psychologiem z kilkunastoletnim doświadczeniem w pomaganiu dzieciom i ich rodzicom, z którymi spotykam się na konsultacjach i warsztatach. Wierzę w rodzicielskie i dziecięce kompetencje, bliskie są mi strategie psychologiczne, które koncentrują się na zrozumieniu potrzeb i emocji stojących za zachowaniem dzieci.

Jestem również trenerką, na szkoleniach dla nauczycieli i psychologów dzielę się praktyczną stroną pracy psychologa, pokazuję rozwiązania i strategie sprawdzone w mojej codziennej pracy z dziećmi i ich rodzicami.

Wspieram szkoły i nauczycieli szukając możliwości dialogu i odbudowania relacji z uczniami, z którymi dorośli zgubili nić porozumienia.

Jestem także współautorką książki ‘Mam nadpobudliwe dziecko i… co dalej’, wydanej przez wydawnictwo WSIP.
Najczęściej zadawane pytanie

Czy otrzymam fakturę?

Oczywiście, w momencie zakupu wystawiona zostaje faktura i otrzymujesz ją mailem.

Jak otrzymam roczny dostęp do nagrania?

Po zakupie dostępu na mojej platformie kursowej zostanie dla Ciebie utworzone konto - wirtualna półka, na której będzie czekać nagranie. Dostęp do nagrania uzyskasz zaraz po sfinalizowaniu transakcji.

Czy otrzymam zaświadczenie?

Oczywiście, że tak :)
KUPUJĘ WEBINAR!

WEBINAR DLA RODZICÓW I SPECJALISTÓW

DOBRE RELACJE Z RÓWIEŚNIKAMI I UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNE DZIECKA

PAKIET STANDARD
CENA:
129 zł
Dostęp do 2 godzinnego nagrania na rok
Zaświadczenie jeśli go potrzebujesz
Gwarancję ciekawie przekazanych konkretnych rozwiązań
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni
KUPUJĘ PAKIET STNADARD
PAKIET PREMIUM
CENA:
259 zł
Wszystko co w pakiecie STANDARD plus
KARTY DO PRACY Z DZIECKIEM
BONUSOWE WIDEO "Jak wspierać dziecko w asertywnym dbaniu o własne granice"
Bonusowe wideo "Przepraszanie w szkole i w domu. Jak pokazywać dziecku różne drogi do zadbania o trudną, konfliktową sytuację i nadszarpniętą relację?"
Najniższa cena w ciągu ostanich 30 dni
KUPUJĘ PAKIET PREMIUM!
PAKIET PRO
CENA:
389 zł
Wszystko co w pakiecie PREMIUM plus
Bonusowe wideo " Jak wspierać dziecko funkcjonujące w grupie w roli ofiary i jak pracować z grupą?"
Bonusowe wideo "Jak wspierać dziecko w samodzielnym rozwiązywaniu konfliktów?"
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni
KUPUJĘ PAKIET PRO
check-square-oshopping-cartfacebook-squareenvelopeangle-double-upyoutube-playinstagramlong-arrow-down