Kurs Online Dla rodziców

Jak pomóc dziecku w kłopotach z koncentracją i zadbać o relacje?

Czy chcesz wyjść poza standardowe i mało skuteczne komunikaty typu: "skup się", "myśl", "włączysz grę jak skończysz lekcje"?
Chcesz pomóc dziecku dbając jednocześnie o dobre relacje z nim?
Czy szukasz pomysłów, które przywrócą dziecku poczucie skuteczności w roli ucznia?
jak wspierac dzieci w klopotch z koncentracja i motywacja

O czym jest kurs?

Już wiesz co nie działa, widzisz brak efektów siedzenia przy biurku. Obowiązki szkolne wiszą nad Wami jak czarna chmura i zajmują dużo czasu, którego brakuje później na zabawę i bycie razem. Tracisz cierpliwość i nie wiesz co zrobić, żeby pomóc dziecku, które ma kłopot z koncentracją i coraz mniej chętnie się uczy. Nie wszystko stracone!

Przerabiając ten kurs dowiesz się:

  • jak wspierać dziecko w nauce i odrabianiu lekcji tak żeby nie było to obciążające doświadczenie dla obu stron.
  • jak usamodzielniać dziecko w obszarze uczenia się
  • jak wspierać dziecko w radzeniu sobie z dodatkowymi kłopotami: planowaniem, organizowaniem
  • jak w trudnych zachowaniach (pokładaniu się na biurku, rozkojarzeniu, "ja teego nie roozumiem", wykonywaniu zadań niestarannie ) zauważyć trudność i konkretną potrzebę do zaopiekowania.
  • i najważniejsze -  poznasz różne narzędzia i rozwiązania wspierające kłopoty ze zrozumieniem polecenia, organizowaniem pracy, wytrwaniem do końca zadania i wiele innych, które będziesz mógł testować ze swoim dzieckiem
Praktyczne rozwiązania do wprowadzenia od zaraz!

Co znajdziesz w kursie?

Lekcja 1

Naucz się widzieć przyczyny i potrzeby w trudnościach związanych z koncentracją uwagi.

Lekcja 2

Co wpływa na koncentrację Twojego dziecka. Co warto zaopiekować?

Lekcja 3

Kłopoty z koncentracją to nie tylko obowiązki szkolne.

Lekcja 4

Jak zacząć wspierać dziecko dbając o relacje. Jak wprowadzić zmianę?

Lekcja 5

Narzędzia i rozwiązania w obszarze obowiązków szkolnych

Lekcja 6

Narzędzia i rozwiązania w obszarze dodatkowych kłopotów: planowania i organizowania

Lekcja 7

Dlaczego wydaje się, że dziecko nie słyszy kiedy do niego mówisz? Jak budować komunikaty uwzględniając trudności z koncentracją?
Kupuję kurs!

Co zawiera kurs?

7 lekcji video - 2 godziny nagrań!
2 checklisty ułatwiające wprowadzanie zmian

Dlaczego warto zainwestować w ten kurs?

Twoje korzyści!


Po przerobieniu tego kursu nauczysz się jak wspierać dziecko w budowaniu poczucia skuteczności w roli ucznia. Wyjdziesz poza powtarzalne schematy "postaraj się jeszcze trochę", a także dowiesz się jak wprowadzić zmianę - nawet jeśli to dla Was trudny temat. Poznasz różne możliwości i wybierzesz te, których potrzebuje Twoje dziecko.

Dlaczego warto?

W kursie dzielę się kilkunastoletnim doświadczeniem psychologa dziecięcego w pomaganiu rodzicom i ich dzieciom, rozwiązaniami, które sprawdziło już wiele rodzin.
Odmowa chodzenia do szkoły
Kupuję kurs!

Co mówią uczestnicy kursu?

Roza Niedek Krakowiak

Róża Niedek-Krakowiak

Mama ośmioletniej Kaliny
W końcu wiem o co chodzi z tą koncentracja dziecka!!! 

Zastanawiające jest to jak bardzo dużo złego można zrobić sobie i dziecku z powodu własnej niewiedzy. Kurs ten to must have każdego rodzica. Wiedza konieczna do budowania właściwych relacji z dzieckiem i pomocy dziecku. 

Dzięki podziałowi na krótkie ok 20min lekcje, w przystępny sposób, (po ludzku, nie po 'psychologowemu':)) możemy zgłębić temat i naprawdę konkretne rozwiązania zastosować u siebie. A co ważne do szkolenia mamy dostęp przez rok, więc jak coś nam uleci, możemy powtórzyć. 

Bardzo pomocne w zrozumieniu tematu są przykłady, przytaczane przez Prowadzącą, czasem miałam wrażenie jakby mówiła o mojej córci. Sposób prowadzenia kursu raczej nikogo nie znudzi, ja pochłonęłam kolejne lekcje, jak dobry serial na Netflixsie. Gorąco polecam, a sama zaczynam w oparciu o zdobytą wiedzę działać u siebie!
Izabela Fedak

Izabela Fedak

Mama ośmioletniego Oskara
Jestem mamą 8-letniego synka z zaburzeniem koncentracji uwagi i pomimo tej wiedzy i wielu przeczytanych książek na ten temat - często zadaję sobie pytanie - co zrobić by mój syn zechciał odrobić lekcje od A do Z, by skupił swoją uwagę tylko na tym.

Nie ma tu chwili na nudę, gdyż naturalny styl bycia pani Agnieszki, gestykulacja i mnóstwo trafnych przykładów z życia wziętych z przysłowiowym Michałem w roli głównej sprawia, że ogląda się ten kurs z ciekawością. W wielu przykładach widziałam siebie J, utożsamiałam się z nimi – a to dało mi motywację do działania, do zmian, a tym samym do osiągnięcia celu.

To co wykorzystam w życiu codziennym to na pewno to, że narzędzia które wprowadzimy będą najpierw omówione z synem: co mu pomaga , co go wspiera i co daje mu siłę do dalszego działania, bo to właśnie one maja mu pomóc w zarządzaniu koncentracją.

Największą wartością tego kursu dla mnie jest to, że pani Agnieszka zanim da nam różne narzędzia do pobudzenia i utrzymania koncentracji u naszych dzieci to zachęca nas jako rodziców do przemyśleń, do tego jak szukać przyczyn braku koncentracji, które z narzędzi wprowadzić, jak je zmodyfikować.

Agnieszka Misiak Bio

Nazywam się Agnieszka Misiak

Jestem psychologiem z kilkunastoletnim doświadczeniem w pomaganiu dzieciom i ich rodzicom, z którymi spotykam się na konsultacjach i warsztatach. Jestem również trenerką, na szkoleniach dla nauczycieli i psychologów dzielę się praktyczną stroną pracy psychologa, pokazuję rozwiązania i strategie sprawdzone w mojej codziennej pracy z dziećmi i ich rodzicami. 

Nie szkolę "ze wszystkiego", nie zajmuję się każdym obszarem pomocy czy też diagnozy psychologicznej. Dzięki temu, że bazuję na praktyce i doświadczeniu, mogę pracować na realnych problemach, które spotykacie w swojej zawodowej rzeczywistości. Zrealizowałam prawie 2000 szkoleń w całej Polsce. Potrafię ciekawie przekazać wiedzę i przyjmuję odpowiedzialność za stworzenie sytuacji ułatwiającej uczestnikom zaangażowanie się. Przeprowadziłam ponad 2000 szkoleń dla specjalistów w całej Polsce. 

Wspieram szkoły i nauczycieli prowadząc superwizje i szukając dróg porozumienia i relacji z uczniami, z którymi dorośli zgubili nić porozumienia.

Jestem także współautorką książki ‘Mam nadpobudliwe dziecko i… co dalej’, wydanej przez wydawnictwo WSIP.

FAQ

Dla kogo jest kurs?

Dla rodziców, którzy chcieliby nauczyć się jak wspierać dziecko w kłopotach z koncentracją, którzy chcieliby, że obowiązki szkolne przestały być czarną chmurą na horyzoncie każdego popołudnia.

Jak będę korzystać z kursu?

Materiały tworzące kurs znajdują się na platformie, utworzysz na nie swoje konto, do którego będziesz się logować i po zalogowaniu zobaczysz spis wszystkich lekcji – klikasz i oglądasz.

Na jak długo otrzymam dostęp do kursu?

Dostęp do kursu otrzymasz na rok.
Kupuję kurs!

Kurs online dla RODZICÓW

Jak pomóc dziecku w kłopotach z koncentracją i zadbać o relacje?

CENA:
77 zł
7 lekcji video
ponad 2 godziny nagrań
2 checklisty ułatwiające wprowadzenie zmian
dostęp do kursu przez 1 rok
gwarancja ciekawie przekazanej wiedzy
Kupuję kurs!
searchcloselist-altheadphonescheck-square-oarrow-downrandomchevron-downshopping-cartfacebook-squarecogsbarsenvelopecomments-olightbulb-oangle-double-upyoutube-playinstagram