Kurs Online Dla Nauczycieli

Jak pomóc uczniowi w kłopotach z koncentracją?

Zacznij efektywnie pracować z uczniem rozkojarzonym! Zadbaj również o efektywność i komfort swojej pracy.
Dowiedz się, jak prowadzić lekcje, żeby wspierać dziecko z kłopotami w koncentracji (i poprawić koncentrację wszystkich uczniów!).
Zbuduj test i klasówkę, które sprawdzą wiedzę, a nie czujność!
Pomoc Dziecku Klopoty z Koncentracja

O czym jest kurs?

Nauczysz się skutecznych metod pracy z dzieckiem, które jest rozkojarzone i łatwo się dekoncentruje. W efekcie angażuje się w spacery po klasie, wiercenie dziury w ławce, wyglądanie przez okno i zagadywanie kolegów. 

Poznasz rozwiązania, które będą wspierać koncentrację uwagi u wszystkich dzieci w klasie. Zadbasz o swoją jakość pracy i komfort prowadzenia lekcji, bo trudno o wysokie poczucie skuteczności, kiedy widzisz, że do części dzieci przekaz merytoryczny nie dociera. 

Wiesz już że ciągłe przywoływanie do porządku "Michał uważaj!” wpływa raczej na relacje z dzieckiem niż na jego umiejętność koncentracji uwagi. Niestety ‘skup się’, ‘uważaj’, to będzie na klasówce’, ‘co przed chwilą powiedziałam’ dają dzieciom poczucie, że nauczyciel wiecznie ma pretensje. Nie znajdziesz tutaj zbędnych teorii i czytania ze slajdów - wierzę, że uczestnicy moich kursów czytają książki i nie ma potrzeby robienia dla nich streszczeń :-)
Praktyczne rozwiązania do wprowadzenia od zaraz!

Co znajdziesz w kursie?

Lekcja 1

Objawy kłopotów z koncentracją uwagi i trudności w zachowaniu oraz w nauce jakie z nich wynikają.

Lekcja 2

Zapamiętywanie, uczenie się i objawy oczami dziecka. Jak to działa, że przy komputerze skupia się 4 h, a przy lekcjach 10 minut?

Lekcja 3

Ważne pytania. Zanim zaczniesz wprowadzać indywidualne rozwiązania.

Lekcja 4

Rozwiązania i narzędzia do wprowadzenia na lekcji, które wspierają dziecko w kłopotach z koncentracją (oraz wszystkich innych uczniów). Pierwsza część lekcji.

Lekcja 5

Rozwiązania i narzędzia do wprowadzenia na lekcji, które wspierają dziecko w kłopotach z koncentracją (oraz wszystkich innych uczniów). Druga część lekcji.

Lekcja 6

Jak budować polecenia i wydawać komunikaty dziecku z kłopotami w koncentracji?

Lekcja 7

Jak zbudować klasówkę, test i jak sprawdzać odpowiedź ustnie, żeby uwzględnić kłopoty z koncentracją?

Lekcja 8

Jak dbać o dobre relacje w zespole klasowym, w którym jest dziecko wymagające indywidualnych metod nauczania?
Kupuję kurs!

Co zawiera kurs?

9 lekcji video - 3 godziny nagrań!
lista narzędzi do wprowadzenia podczas lekcji

Dlaczego warto zainwestować w ten kurs?

Twoje korzyści!

Nauczysz się rozpoznawać potrzeby dzieci z trudnościami w koncentracji i i dobierać do nich narzędzia wsparcia. Włączysz w lekcje uczniów, którzy do tej pory nieefektywnie z niej korzystali. Dowiesz się jak sprawić żeby uczeń aktywnie uczestniczył w sprawdzaniu czy Twoje pomysły są dla niego wspierające.
Nuda Na Lekcjach

Dlaczego warto?

Otrzymasz praktyczne rozwiązania, do wprowadzenia od zaraz. Metody, które testowałam współpracując przez ostatnie 17 lat z nauczycielami wszystkich poziomów nauczania, osadzone w realiach i możliwościach szkolnych. I równie ważne - na moim kursie na pewno nie będziesz się nudzić.
Zwykla Lekcja
Kupuję kurs!

Co mówią uczestnicy kursu?

Agnieszka Wisniewska

Agnieszka Wiśniewska

Pedagog specjalny, mama nastoletniego syna
Szkolenie prowadzone przez panią Agnieszkę Misiak wniosło bardzo dużo do mojego życia zawodowego i osobistego. Było to dla mnie wartościowe doświadczenie, które szczerze mogę polecać innym. Kurs porusza najistotniejsze aspekty pracy z dzieckiem tak , aby nauczyciel mógł pracować w odpowiedni sposób i zapobiegać sytuacjom kryzysowym. Podejście do dziecka, proponowane podczas kursu jest innowacyjne ale też przede wszystkim praktyczne. Proste sposoby, łatwe do wykorzystania, a zmieniające perspektywę postrzegania dzieci w szkole. Niezwykle ważną częścią szkolenia było omówienie postępowania z zespołem klasowym, z czym najczęściej jest kłopot, kiedy u dziecka nie widać jego słabszych stron. 

Zdobyta wiedza i umiejętności na pewno pomogą mi zrozumieć i pomóc dziecku aby szkoła nie była dla niego tylko koniecznością ale też fajną przygodą. Szczerze polecam kurs, ze względu na dużą ilość praktyki jako pedagog specjalny ale i jako matka całe życie zmagająca się z takim dzieckiem i systemem edukacji.
Aleksandra Tatulinska

Aleksandra Tatulińska

Polonistka w szkole integracyjnej w Bydgoszczy
Znam Panią Agnieszkę ze szkoleń na FB, więc wiedziałam, że udział w Jej nowym projekcie - tym razem na temat pomocy uczniom mającym problemy z koncentracją uwagi - będzie strzałem w dziesiątkę. 

Kurs pokazał mi, jak wspierać takiego ucznia w procesie dydaktycznym, a także jak wiele obszarów, o czym nie miałam świadomości, ma wpływ na jego zaburzenie. Wszystkie sytuacje, o których mówi podczas prelekcji, występują w klasach, w których uczę bądź uczyłam. Dzieli się więc rzetelną i sprawdzoną wiedzą, a co najważniejsze, proponuje ciekawe rozwiązania. 

Dodatkowym atutem prowadzącej jest płynność jej wypowiedzi. Słuchałam Pani Psycholog z żywym zainteresowaniem. 

Nowa sytuacja wymusza nowe rozwiązania. Nigdy wcześniej nie kończyłam żadnego e-szkolenia, bo uczestnictwo w nich wydawało mi się jako kursantce mało efektywne. Dzięki temu projektowi zmieniłam nastawienie. To z pewnością nie ostatnie e-szkolenie Pani Agnieszki, w którym będę uczestniczyć.
Monika Borowska

Monika Borowska

Nauczycielka angielskiego w liceum w Zamościu
Jako matka klepnęłam się kilka razy w czoło: „No jasne!” Na szczęście, zamiast palącego poczucia winy, kurs dał mi motywację do bycia bardziej rozumiejącą matką - i to od zaraz! Zobaczyłam w moim dziecku całą górę lodową, a nie tylko jej „oporny” i „ leniwy” czubek. 

Jako nauczyciel, pomyślałam „Aha, a więc to dlatego Kuba z 1b ….”. Dzięki przykładom wziętym z codziennego szkolnego życia, dowiedziałam się o szkodliwości „leczenia objawowego” ucznia z problemami koncentracji uwagi. Słuchając o holistycznym podejściu do problemów takiego ucznia, siedziałam potakując i chłonąc praktyczne metody postępowania. Najbardziej chyba jednak ucieszyła mnie dawka dobrych wiadomości, z których najważniejsza to ta, iż nie muszę się w klasie rozdwajać i indywidualizować swoich metod nauczania, gdyż sposoby wspierania ucznia z problemami koncentracji uwagi pomagają i wspierają wszystkich uczniów w efektywnym uczeniu się. 

Kolejny plus to optymalna długość lekcji oraz treściwe odcinki - łatwe do „ogarnięcia” nawet dla słuchacza z kłopotami w koncentracji uwagi... ;)
Agnieszka Misiak Bio

Nazywam się Agnieszka Misiak

Jestem psychologiem z kilkunastoletnim doświadczeniem w pomaganiu dzieciom i ich rodzicom, z którymi spotykam się na konsultacjach i warsztatach. Jestem również trenerką, na szkoleniach dla nauczycieli i psychologów dzielę się praktyczną stroną pracy psychologa, pokazuję rozwiązania i strategie sprawdzone w mojej codziennej pracy z dziećmi i ich rodzicami. 

Nie szkolę "ze wszystkiego", nie zajmuję się każdym obszarem pomocy czy też diagnozy psychologicznej. Dzięki temu, że bazuję na praktyce i doświadczeniu, mogę pracować na realnych problemach, które spotykacie w swojej zawodowej rzeczywistości. Zrealizowałam prawie 2000 szkoleń w całej Polsce. Potrafię ciekawie przekazać wiedzę i przyjmuję odpowiedzialność za stworzenie sytuacji ułatwiającej uczestnikom zaangażowanie się. Przeprowadziłam ponad 2000 szkoleń dla specjalistów w całej Polsce. 

Wspieram szkoły i nauczycieli prowadząc superwizje i szukając dróg porozumienia i relacji z uczniami, z którymi dorośli zgubili nić porozumienia.

Jestem także współautorką książki ‘Mam nadpobudliwe dziecko i… co dalej’, wydanej przez wydawnictwo WSIP.

FAQ

Dla kogo jest kurs?

Kurs skierowany jest dla nauczycieli, pedagogów, wszystkich specjalistów, którzy w swojej pracy spotykają dzieci z trudnościami w koncentracji uwagi.

Jak będę korzystać z kursu?

Materiały tworzące kurs znajdują się na platformie, utworzysz na nie swoje konto, do którego będziesz się logować i po zalogowaniu zobaczysz spis wszystkich lekcji – klikasz i oglądasz.

Na jak długo otrzymam dostęp do kursu?

Dostęp do kursu otrzymasz na rok.
Kupuję kurs!

Kurs online dla NAUCZYCIELI

Jak pomóc uczniowi w kłopotach z koncentracją?

CENA:
97 zł
9 lekcji video
ponad 3 godziny nagrań
lista narzędzi do wprowadzenia podczas lekcji
dostęp do kursu przez 1 rok
gwarancja ciekawie przekazanej wiedzy
Kupuję kurs!
filmcloselist-altvolume-upcheck-square-oarrow-downchevron-downshopping-cartfacebook-squarekeycogscommentsbarslist-olenvelopeangle-double-updesktopyoutube-playinstagram