Ostatnie VIDEO

Zamień kłótnie o czas ekranowy na dialog

Czujesz, że czas ciągłe kłótnie o czas ekranowy niczego nie zmieniają? Dowiedz się jak wyjść z dialogu opartego na zakazach i ciągłej kontroli.
Czytaj i oglądaj dalej...

Wcześniejsze VIDEO

10 strategii wspierających dziecko w kłopotach z koncentracją uwagi

Jeśli odrabianie lekcji oraz codzienna nauka wiszą nad Twoim dzieckiem jak czarne chmury, jeśli widzisz, że mimo starań nie potrafi się efektywnie skoncentrować  - to znak, że powinieneś obejrzeć to wideo. Znajdziesz w nim 10 prostych sposobów, które pomogą dziecku wprowadzić zmianę min w obszarze: planowania nauki robienia notatek czytania złożonego polecenia ze zrozumieniem efektywnego … Czytaj dalej Kłopoty z nauką, koncentracją i odrabianiem lekcji?
Czytaj i oglądaj dalej...

Dziecko, któremu może być trudniej w adaptacji

Dowiesz się jak ocenić zasoby, ograniczenia i dotychczasowe doświadczenia życiowe Twojego dziecka, żeby lepiej zrozumieć jego trudności i potrzeby w kontekście wyzwań jakie stawia proces adaptacji. Kiedy jesteś rodzicem, jesteś bardzo blisko, dlatego może być Ci trudno spojrzeć na dziecko pod kątem jego umiejętności i okienka rozwojowego - to wideo pomaga złapać perspektywę. A jeśli … Czytaj dalej Dziecko, któremu może być trudniej w adaptacji
Czytaj i oglądaj dalej...

Jak wspierać dziecko przed klasówką i egzaminem?

Lęk i stres przed klasówką czy też egzaminem jest doświadczeniem każdego dziecka, Twojego pewnie też. Chcesz dowiedzieć się jak wspierać swoje dziecko, kiedy zalewa je lęk związany z egzaminem?  Zapraszam Cię do obejrzenia wideo, w którym mówię o konkretnych narzędziach i technikach z warsztatu psychologa dziecięcego, które mogą być przydatne każdemu rodzicowi i nauczycielowi. W … Czytaj dalej Jak wspierać dziecko przed klasówką?
Czytaj i oglądaj dalej...
closechevron-downfacebook-squarebarsenvelopeangle-double-upyoutube-playinstagram