VIDEO

Dziecko, któremu może być trudniej w adaptacji

Opublikowany:
27 sierpnia 2020
|   4 komentarze

Dowiesz się jak ocenić zasoby, ograniczenia i dotychczasowe doświadczenia życiowe Twojego dziecka, żeby lepiej zrozumieć jego trudności i potrzeby w kontekście wyzwań jakie stawia proces adaptacji. Kiedy jesteś rodzicem, jesteś bardzo blisko, dlatego może być Ci trudno spojrzeć na dziecko pod kątem jego umiejętności i okienka rozwojowego - to wideo pomaga złapać perspektywę.

A jeśli szukasz zabaw regulujących emocje związane z adaptacją, zabaw, które pomogą rozładować napięcie wieczorem, podczas drogi do przedszkola - znajdziesz je w kursie online  Adaptacja do przedszkola. 👇

 

POMYSŁY NA TRUDNE ROZSTANIA W PRZEDSZKOLU 👇👇👇

Jeśli podobał Ci się ten film, podziel się nim z innymi. Dziękuję!
.

4 comments on “Dziecko, któremu może być trudniej w adaptacji”

 1. Czytając artykuł od razu można odczuć,że pisał to psycholog nie nauczyciel, proszę dawać porady rodzicom jak przygotować dziecko do przedszkola, aby umiało się ubrać, najeśc, skorzystać z toalety..., bo rodzice czasami całkowicie zrzucają to na nauczycieli, "pójdziesz do przedszkola to cię nauczą" o ile spokojniejszy byłby rodzic o swoje dziecko, gdyby go do tego przedszkola przygotował.

  1. Cieszę się, że od razu wiadomo, że jestem psychologiem. Jakoś podnosi mnie to na duchu. Umiejętność samodzielnego jedzenia nie ma nic wspólnego z adaptacją trzylatka, rodzic byłby dużo spokojniejszy gdyby mógł odebrać dziecko, wtedy kiedy ono tego potrzebuje a nie 'najwcześniej o 14.00'.

   1. Jestem nauczycielem, ale także terapeutą holistycznym z przygotowaniem psychologicznym i medycznym, a także zwolenniczką humanizmu i rodzicielstwa bliskości. Mam dokładnie takie same zdanie jak Pani i będę propagować szacunek do dzieci póki mi sił starczy.
    Okres przedszkolny kształtuje podświadome przekonania, które pracują w tle przez całe życie determinując nasze wybory, osobowość, życie w każdym jego aspekcie. Na sesjach hipnozy, gdy omawiamy z klientami traumy bardzo często wracamy do tego właśnie okresu. Ileż problemów nigdy by nie zaistniało gdybyśmy się chwilę zastanowili co czuje i czego potrzebuje mały człowiek. Gdy jestem w szkole daje uczniom maksimum zrozumienia, miłości, wsparcia, szacunku i akceptacji, żeby jako dorośli nie mieli powodu trafiać na kozetke terapeuty.

 2. O rany! W przedszkolu mojego dziecka nie ma zmiłuj się - pobyt od 8.30 do 15.00 i nie wolno ich odebrać wcześniej, chyba że mają wizytę u lekarza - a to kolejny stres dla dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

closechevron-downfacebook-squarebarsenvelopeangle-double-upyoutube-playinstagram