KURS ONLINE DLA RODZICÓW I SPECJALISTÓW

ADAPTACJA DO PRZEDSZKOLA

Kiedy dziecko płacze w przedszkolnej szatni, płacze wieczorami i wychodzi z przedszkola w dużych emocjach - pomysły na wspieranie w kryzysie.
Zabawy regulujące emocje. O tym jak się bawić, żeby pomóc dziecku poradzić sobie ze smutkiem, rozstaniem i lękiem.
Jak zadbać o bezpieczny start i miękkie wejście do przedszkola, kiedy placówka ogranicza obecność rodzica podczas adaptacji?
Chcesz kupić dostęp grupowy dla pracowników placówki oświatowej? 
Kliknij w ten link i dowiedz się więcej.

O KURSIE ADAPTACJA DO PRZEDSZKOLA

Jeśli z lękiem myślisz o rozstawaniu się w sztani,  jeśli w procesie adaptacji najważniejsze jest dla Ciebie bezpieczeństwo emocjonalne dziecka - ten kurs jest dla Ciebie.

W nagraniach wideo znajdziesz praktyczne wskazówki i strategie wspierające dziecko na każdym etapie wchodzenia w rolę przedszkolaka. Również w sytuacji, kiedy dziecko doświadcza ponownego kryzysu w adaptacji (po chorobie, po wakacjach, po stresujących wydarzeniach).

Jeśli chcesz zadbać o dobrą relację z miejscem, w którym dziecko spędzi kolejne trzy lata - dobrze trafiłeś.

ADAPTACJA TO RELACJA. TEGO BĘDZIEMY SIĘ TRZYMAĆ.

Co znajdziesz w kursie?

DOBRZE ZAPLANOWANE WCZESNE DZIAŁANIA
O pomysłach, które możesz wprowadzać dzień po dniu i budować relację z przedszkolem i wychowawcą - nawet jeśli Twoje przedszkole całkowicie ogranicza rodzicom możliwość wejścia do budynku . 
WSPIERANIE W KRYZYSIE
Kiedy dziecko rozpacza przy rozstaniu, płacze wieczorami i doświadcza trudności w powrocie do przedszkola po każdej nieobecności.
PAKIET ZABAW REGULUJĄCE EMOCJE *
Przykłady zabaw, które wykorzystasz w sytuacji odmowy wyjścia do przedszkola, wieczornych i porannych smutków oraz kiedy pojawi się tsunami emocji, z którym dziecko wraca z przedszkola
O GOTOWOŚCI DO ROZSTANIA
O tym jak gotowość dorosłego wpływa na dziecko i skąd dziecko wie, że mama, która stoi obok niego w szatni, nie jest emocjonalnie gotowa.  Jak być w kontakcie ze sobą, żeby móc być w dobrym kontakcie z dzieckiem.
O TRUDNYCH ASPEKTACH ADAPTACJI
Czy kiedy dziecko przestaje płakać to zawsze oznacza, że czuje się bezpiecznie? Co z metodą przekazywania wyrywającego się i płaczącego dziecka? O tym jak dbać o relację w kryzysie.
O DZIECIACH, KTÓRYM JEST TRUDNIEJ W CZASIE ADAPTACJI
Jak spojrzeć na swoje dziecko, zobaczyć jego możliwości i ograniczenia. Zarówno te, które wynikają z momentu rozwojowego jak i te, które dzieją się w tle (narodziny rodzeństwa, przeprowadzka)
TRZY I CZTEROLATEK *
Czego możesz oczekiwać od tego etapu rozwojowego. O zasobach i ograniczeniach, które mają ogromny wpływ na gotowość do rozstania. Oraz o tym jak uwzględniać moment rozwojowy w codziennym wspieraniu dziecka w regulacji napięcia.
NIEZBĘDNIK RODZICA
Pomysły na wspieranie dzieci w sytuacjach trudnych np. kiedy dziecko ma kłopot z korzystaniem z przedszkolnej toalety, je niewiele produktów, nie jest do końca odpieluchowane.
JAK DOGADAĆ SIĘ Z PRZEDSZKOLEM
Czy na wszystko musisz się godzić? Na co warto zwrócić uwagę? Jak rozmawiać z przedszkolem, które bazuje na pomysłach "Popłacze i mu przejdzie'. Jak rozmawiać o tym co dla Ciebie ważne?
NIEJADEK. O JEDZENIU WSZYSTKIEGO I WSPIERANIU DZIECI JEDZĄCYCH WYBIÓRCZO. *
"A jeśli będzie głodny? A jeśli będą go zmuszać do jedzenia, a jeśli nie dopilnują?" O tym jak wspierać dziecko i nie iść drogą codziennych przypominajek "Tylko zjedz chociaż chleb na śniadanko".
Kupuję kurs!

Co zawiera kurs?

8 nagrań wideo
Karty pracy ułatwiające zaplanowanie i realizację procesu adaptacji
Roczny dostęp do kursu
Gwarancję dostępu do praktycznych rozwiązań i strategii. Do wprowadzenia od zaraz.
Certyfikat ukończenia kursu

Dlaczego warto zainwestować w ten kurs?

OMAWIAM SYTUACJE. NIE TEORIE.
Dowiesz się dlaczego intuicyjne rozwiązania, takie jak argumentacja, że 'Mama musi pracować, a ty musisz chodzić do przedszkola' nie mają szansy pomóc. Dowiesz się również dlaczego 'pokoleniowo' przekazywane pomysły typu 'Zostaw go i wyjdź jak najszybciej' nie wspierają ani adaptacji, ani gotowości dziecka do rozstań. A przede wszystkim dowiesz się co warto zrobić w takich sytuacjach.
INWESTUJESZ W RELACJĘ, W KTÓREJ DZIECKO BĘDZIE NAJBLIŻSZE 3 LATA.
Adaptacja jest dbaniem o relację z dzieckiem, budowaniem relacji z przedszkolem i wychowawcą. Jest też widzeniem siebie, swoich potrzeb i obaw. Będziemy sprawdzać rózne możliwości i drogi, bo nie ma jednego słusznego rozwiązania ale punktem wyjścia każdego pomysłu będzie zawsze relacja.
Kupuję kurs!

CO MÓWIĄ UCZESTNICY KURSU?

Opinie zamieszczone poniżej pochodzą od klientów, którzy faktycznie korzystali z moich produktów lub usług. Opinie są gromadzone, weryfikowane i publikowane zgodnie z regulaminem opinii, obowiązującym na tej stronie.
Anna Janda
mama trójki

Agnieszka zmieniła najpierw moje spojrzenie na wychowanie i relacje z dziećmi, a teraz na adaptację w przedszkolu. Dzięki niej zrozumiałam, że adaptacja to przede wszystkim długotrwałe budowanie relacji z nowym opiekunem, a nie poznanie nowego budynku, zabawek i przedszkolnych zwyczajów. Kurs online Agnieszki dał mi siłę i wiedzę, jak wspierać moją córkę w tym procesie. Gorąco polecam!

Jagoda Sikora
mama trójki, psycholog

Agnieszka w bardzo klarowany sposób odpowiada na szereg wątpliwości, które kotłują się w głowie rodzica. Daje konkretne strategie i pomaga zrozumieć mechanizmy adaptacji. W ramach kursu pokazuje, że zadbanie o siebie, jako rodzica w tym procesie jest szczególnie ważne. Dla mnie bardzo wspierające było podkreślenie roli przerwy w adaptacji. Dzięki niej dziecko ma możliwość odpocząć od bardzo energochłonnego procesu jakim jest adaptacja. Może naładować baterie po to, żeby kolejnego dnia lepiej radzić sobie z wyzwaniami przedszkolnymi. Pokazuje jak ważne jest stopniowe wydłużanie czasu pozostawania dziecka w placówce. Dzięki tej wiedzy jestem spokojniejsza.

Katarzyna Nawrocik
mama przedszkolaka i mniejszego malucha

Z kursu o adaptacji , dowiedziałam się jak prawidłowo wspierać dziecko w tym trudnym czasie. Nauczyłam się jak rozmawiać z dzieckiem, by pomóc zrozumieć mu jego własne emocje, i mówić tak, by nie obciążać go jeszcze mocniej. Ważną wskazówką było dla mnie co należy obserwować w zachowaniu dziecka, aby wyłapać moment, kiedy potrzebna jest mała przerwa, bo  układ nerwowy może być obciążony i potrzebuje regeneracji. Cieszę się, że Pani Agnieszka uświadomiła mnie, iż czasami potrzebny jest krok w tył, by ruszyć później do przodu i jest to jak najbardziej wskazane. Dzięki nagraniom, dowiedziałam się też jak rozmawiać z przedszkolem o tym co dla mnie ważne w adaptacji.

Agnieszka Misiak Psycholog i Psychoterapeuta

Nazywam się Agnieszka Misiak

Jestem psychologiem z kilkunastoletnim doświadczeniem w pomaganiu dzieciom i ich rodzicom, z którymi spotykam się na konsultacjach i warsztatach. Wierzę w rodzicielskie i dziecięce kompetencje, bliskie są mi strategie psychologiczne, które koncentrują się na zrozumieniu potrzeb i emocji stojących za zachowaniem dzieci.

Jestem również trenerką, na szkoleniach dla nauczycieli i psychologów dzielę się praktyczną stroną pracy psychologa, pokazuję rozwiązania i strategie sprawdzone w mojej codziennej pracy z dziećmi i ich rodzicami.

Wspieram szkoły i nauczycieli szukając możliwości dialogu i odbudowania relacji z uczniami, z którymi dorośli zgubili nić porozumienia.

Jestem także współautorką książki ‘Mam nadpobudliwe dziecko i… co dalej’, wydanej przez wydawnictwo WSIP.
Najczęściej zadawane pytanie

Jak skorzystasz z kursu?

W momencie zakupu zostanie utworzone dla Ciebie konto na mojej platformie edukacyjnej. Na tym koncie znajdziesz nagrania. Wystarczy, że zalogujesz się na www.kursyonline.agnieszkamisiak.pl

Na jak długo otrzymasz dostęp do kursu?

Na rok.

Dla kogo jest kurs?

Dla rodziców i specjalistów pracujących z dziećmi.
Kupuję kurs!

KURS ONLINE DLA RODZICÓW I SPECJALISTÓW

ADAPTACJA DO PRZEDSZKOLA

PAKIET STANDARD
CENA:
219 zł
180 zł
8 lekcji wideo pełnych rozwiązań i pomysłów
Roczny dostęp do nagrania
Praktyczne strategie i rozwiązania do wprowadzenia od zaraz
Certyfikat ukończenia kursu
KUPUJĘ PAKIET STANDARD
PAKIET PREMIUM
CENA:
299 zł
240 zł
Wszystko co w pakiecie STANDARD plus
Bonusowe wideo "Trzy i czterolatek - o zasobach i ograniczeniach wynikających z wieku" - 30 minut
Bonusowe wideo "Zabawy regulujące trudne emocje. Jak bawić się z dzieckiem, żeby oswajać lęki związane z przedszkolem, wchodzeniem w nową grupę?" - 30 minut
KUPUJĘ PAKIET PREMIUM
PAKIET INDYWIDUALNY
CENA:
399 zł
320 zł
Wszystko co w pakiecie PREMIUM plus
Bonusowe wideo "O niejadkach i jedzeniu tylko kilku rzeczy" czyli jak wspierać dziecko w obszarze jedzenia - 30 minut
Dwa tygodnie mojego wsparcia na zamkniętej 15 osobowej grupie na FB (od 1.09 do 14.09)
KUPUJĘ PAKIET INDYWIDUALNY
check-square-oshopping-cartfacebook-squareenvelopeangle-double-upyoutube-playinstagramlong-arrow-down