Szkolenia Weekendowe ONLINE

Dziecko w złości w gabinecie psychologa. Strategie wsparcia dla dziecka i rodzica.

Cena szkolenia:
430zł
Szkolenie online na platformie ClickMeeting
Szkolenie dla:
pedagogów, psychologów
Data szkolenia:
27 stycznia 2024
Godziny szkolenia:
10.00 - 16.30
Ilość dostępnych miejsc:
BRAK MIEJSC
Prowadzący:
Agnieszka Misiak
Kontakt z Organizatorem:
kontakt@agnieszkamisiak.pl
BRAK MIEJSC
.

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest wyposażenie uczestników w narzędzia, które będzie można wykorzystać podczas indywidualnej pracy z dzieckiem w gabinecie oraz jako strategie dla rodziców do pracy w domu. Istotnym elementem programu są również  rozwiązania wspierające pracę z rodzicami, które umożliwiają zmianę sposobu interpretowania trudnych zachowań dziecka.

Każdy uczestnik otrzymuje dostęp do nagrania szkolenia na trzy dni dlatego nie musisz brać udziału w spotkanu 'na żywo' . Będziesz mógł obejrzeć nagranie w dniach 2/3/4 lutego.

Program szkolenia

  • Diagnostyczny rzut oka na rodzinę - co robi złość dziecka w systemie rodzinnym, kto czerpie z niej (często nieświadome) korzyści, modelowanie radzenia sobie z trudnymi emocjami w rodzinie.
  • Szukanie tego co stoi za złością - różnicowanie przyczyn. Złość jako maska innych trudności.
  • Jak dzieci regulują złość na różnych etapach wiekowych: czego możemy oczekiwać i jak dobierać strategie w zależności od wieku dziecka
  • Projektowanie zabaw terapeutycznych do pracy nad złością - przegląd technik wspierających regulację emocji, praca metaforą, bajką parafrazą rysunkową. Zabawy wspierające pracę nad złością w gabinecie oraz zabawy i techniki do domu.
  • Wspieranie rodziców w pracy nad zgłaszanymi trudnościami: wsparcie w przeformułowaniu zgłaszanego problemu
  • Schematy w funkcjonowaniu rodziny, które są stałym punktem zapalnym - praca z rodzicami nad zmianą schematu
  • Duże wybuchy złości, jak wspierać rodziców kiedy dziecko bije kopie i gryzie - dzieci o 'trudnym temperamencie'
  • Jak wspierać dziecko w rozwoju umiejętności monitorowaniu narastającego napięcia - działanie przed wybuchem
  • Wsparcie dla placówki: strategie do wprowadzenia w przedszkolu

O prowadzącej szkolenie

Agnieszka Misiak Psycholog i Psychoterapeuta

Nazywam się Agnieszka Misiak
Jestem psychologiem z kilkunastoletnim doświadczeniem w pomaganiu dzieciom i ich rodzicom, z którymi spotykam się na konsultacjach i warsztatach. Wierzę w rodzicielskie i dziecięce kompetencje, bliskie są mi strategie psychologiczne, które koncentrują się na zrozumieniu potrzeb i emocji stojących za zachowaniem dzieci.

Jestem również trenerką, na szkoleniach dla nauczycieli i psychologów dzielę się praktyczną stroną pracy psychologa, pokazuję rozwiązania i strategie sprawdzone w mojej codziennej pracy z dziećmi i ich rodzicami. Wspieram szkoły i nauczycieli szukając możliwości dialogu i odbudowania relacji z uczniami, z którymi dorośli zgubili nić porozumienia.

Jestem także współautorką książki ‘Mam nadpobudliwe dziecko i… co dalej’, wydanej przez wydawnictwo WSIP.

Opinie na temat szkolenia

Lena Małecka
nauczyciel edukacji przedszkolnej
Szkolenie na najwyższym poziomie. Cenne wskazówki, jak poradzić sobie z dzieckiem w napadach złości. Kilka godzin warsztatu upłynęło bardzo szybko w miłej atmosferze. Pani Agnieszka przekazując nam wiedzę psychologiczną, przytaczała wiele przykładów z życia wziętych. Dla mnie osobiście było to cenne spotkanie, zdobyta wiedza służy mi każdego dnia w mojej pracy z dziećmi. Widać, że ma ogromną wiedzę, doświadczenie i lubi to co robi. Polecam warsztaty prowadzone przez panią Agnieszkę.
Dorota Gibalska
psycholog
Szkolenia Pani Agnieszki zawsze przekładają się na moją pracę. Duża dawka wiedzy teoretycznej i praktycznej. Żywe przykłady, dobry humor i merytoryka. Po szkoleniu dotyczącym dziecięcej złości, jestem bogatsza o narzędzia wspierające dzieci w radzeniu sobie ze złością.

Najczęściej zadawane pytania

CZY OTRZYMAM CERTYFIKAT POTWIERDZAJĄCY UKOŃCZENIE SZKOLENIA?

Tak. Każdy uczestnik otrzymuje materiały szkoleniowe i certyfikat. Po obejrzeniu nagrania szkolenia platforma kursowa uaktywnia zakładkę "Certyfikat" - klikasz i odbierasz imienne zaświadczenie.

INFORMACJE TECHNICZNE - JAK DOŁĄCZĘ DO SZKOLENIA?

W szkoleniu będziesz uczestniczyć poprzez platformę ClickMeeting. Dzień przed wyznaczoną datą szkolenia otrzymasz swój własny, indywidualny link, który daje dostęp jednej osobie.

Jeśli uczestniczysz używając komputera wybierz przeglądarkę Chrome, Safari lub Firefox, jeśli przez telefon wybierz Chrome lub Safari.

Zamknij wszystkie zbędne programy i okna w przeglądarce. Sprawdź czy nie masz wyciszonego dźwięku. Kliknij w otrzymany link i już. Widzimy się. Będziesz mógł zadawać pytania i zgłaszać wątpliwości

CZY PRACOWNIK PLACÓWKI OŚWIATOWEJ, KTÓRY KUPUJE UDZIAŁ W SZKOLENIU, OTRZYMA ZWROT KOSZTÓW?

TAK. Zgodnie z nową ustawą dostawcą szkoleń może być firma szkoleniowa posiadająca akredytację lub statut z wymaganymi zapisami. Otrzymasz fakturę wg schematu nabywca / odbiorca. Statut spełniający wymogi znajdziesz TUTAJ
Regulamin szkoleń weekendowych
envelope-ousercloseclock-omap-markercrosshairscalendarchevron-downfacebook-squarebarsenvelopeangle-double-upticketyoutube-playinstagram