SZKOLENIE DLA PSYCHOLOGÓW

Bez kar i nagród. Co zamiast w relacji z dzieckiem?

Cena szkolenia:
100 zł
Szkolenie online na platformie ClickMeeting!
Czas trwania szkolenia:
8 godzin dydaktycznych
Minimalna liczba uczestników:
15 osób
Prowadzący:
Agnieszka Misiak
Kontakt z Organizatorem:
kontakt@agnieszkamisiak.pl
Chcę zamówić szkolenie dla psychologów!
.

Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie skierowane jest do psychologów, pedagogów, wychowawców pracujących z dziećmi i ich rodzicami , którzy szukają innych niż kara i nagroda, strategii radzenia sobie z codziennymi rodzicielskimi i wychowawczymi wyzwaniami.

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest wyposażenie uczestników w wiedzę o wpływie kar i nagród na relację z dzieckiem oraz przygotowanie do rozpoczęcia zmiany (i wspieranie rodziców w zmianie) czyli w budowaniu relacji bez warunkowania.

Program szkolenia

Podczas szkolenia będziemy rozmawiać o następujących zagadnieniach:

  • O konsekwencji, która miałaby zastąpić karę czyli o tym, czy zabranie Lego z uprzedzeniem wywołuje w dziecku inne emocje niż zabranie impulsywne.
  • O tym jak kara i nagroda to dwa oblicza tej samej metody i o tym, dlaczego tak często po nią sięgamy. Mimo, że jest mało skuteczna i średnio wspierająca relacje z dzieckiem.
  • O pochwałach, których zawsze trzeba więcej i więcej, żeby dziecko wiedziało czy jego rysunek jest dobry oraz o wspieraniu motywacji wewnętrznej
  • O uważności i towarzyszeniu jako strategiach w budowaniu relacji z dzieckiem.
  • O tym co zamiast nagród i kar i czy wystarczy zmiana narzędzi i nazewnictwa.
  • O kryzysowych momentach i wyzwaniach w procesie odchodzenia od kar i nagród

Informacje techniczne

W szkoleniu będziesz uczestniczyć poprzez platformę ClickMeeting. Dzień przed wyznaczoną datą szkolenia otrzymasz swój własny, indywidualny link, który daje dostęp jednej osobie. * Jeśli uczestniczysz używając komputera wybierz przeglądarkę Chrome, Safari lub Firefox, jeśli przez telefon wybierz Chrome lub Safari. Zamknij wszystkie zbędne programy i okna w przeglądarce. Sprawdź czy nie masz wyciszonego dźwięku. Kliknij w otrzymany link i już. Widzimy się. Każdy uczestnik może w trakcie szkolenia zadawać pytania i zgłaszać swoje sytuacje problemowe.

Statut firmy szkoleniowej SET
envelope-ousercloseclock-omap-markerchevron-downfacebook-squarebarsenvelopeangle-double-upticketyoutube-playinstagrammale