SZKOLENIE DLA PSYCHOLOGÓW

Kreatywne metody w pracy psychologa i pedagoga

Cena szkolenia:
110 zł
Szkolenie online na platformie ClickMeeting!
Czas trwania szkolenia:
8 godzin dydaktycznych
Minimalna liczba uczestników:
15 osób
Prowadzący:
Agnieszka Misiak
Kontakt z Organizatorem:
kontakt@agnieszkamisiak.pl
Chcę zamówić szkolenie dla psychologów!
.

Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie skierowane do psychologów, pedagogów, osób pracujących w indywidualnym kontakcie terapeutycznym z dzieckiem.

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest wyposażenie uczestników w narzędzia umożliwiające nawiązywanie i rozwijanie relacji z dzieckiem, które nie bazują na kontakcie słownym.

Program szkolenia

Pracując z dziećmi często bazujemy na słowie, budujemy relację poprzez rozmowę, chcemy analizować problem, dochodzić przyczyny.  Ale dzieciom trudno ubrać w słowa odczucia i problemy, trudno skupić się na abstrakcyjnych rozważaniach dotyczących, uczuć, relacji, zachowania. Dzieci potrzebują nawiązać kontakt poprzez robienie czegoś wspólnie, potrzebują mówić o swoich kłopotach i odczuciach bawiąc się i lubią rozwiązania, które są działaniem; konkretnym, namacalnym narzędziem.

  • Jak nawiązać kontakt i zacząć budować relację z dzieckiem przedszkolnym i wczesnoszkolnym; stworzenie kontraktu, określenie celu, bezpiecznych ram.
  • Rysunkowe strategie ułatwiające dziecku przedstawienie swoich kłopotów
  • Rysunek jako parafraza i podsumowanie wypowiedzi dziecka - rysunkowe podsumowania, schematy do zabrania do domu jako pomoc dla rodzica i dziecka
  • Wplatanie kłopotu, trudności, objawu dziecka w zabawę - projektowanie zabaw terapeutycznych w trakcie indywidualnej pracy z dzieckiem
  • Wykorzystanie sznurków / linek do obrazowania zmian w czasie
  • Wykorzystanie figurek, kamieni i zabawek w obrazowaniu dziecku jego trudności (z przetwarzaniem napięcia, interpretacją wydarzeń, reakcjami somatycznymi).
  • Metafora w pracy z emocjami dziecka. Wykorzystanie bajek - niekoniecznie terapeutycznych
  • Narzędziownik: gry dla dzieci w różnym wieku i z rożnymi potrzebami - moje sprawdzone narzędzia

Informacje techniczne

W szkoleniu będziesz uczestniczyć poprzez platformę ClickMeeting. Dzień przed wyznaczoną datą szkolenia otrzymasz swój własny, indywidualny link, który daje dostęp jednej osobie. * Jeśli uczestniczysz używając komputera wybierz przeglądarkę Chrome, Safari lub Firefox, jeśli przez telefon wybierz Chrome lub Safari. Zamknij wszystkie zbędne programy i okna w przeglądarce. Sprawdź czy nie masz wyciszonego dźwięku. Kliknij w otrzymany link i już. Widzimy się. Każdy uczestnik może w trakcie szkolenia zadawać pytania i zgłaszać swoje sytuacje problemowe.

Statut firmy szkoleniowej SET
envelope-ousercloseclock-omap-markerchevron-downfacebook-squarebarsenvelopeangle-double-upticketyoutube-playinstagrammale