SZKOLENIE DLA PSYCHOLOGÓW

Odmowa chodzenia do szkoły. Co się za nią kryje. Metody pracy z dzieckiem i rodzicem.

Cena szkolenia:
70 zł
Szkolenie online na platformie ClickMeeting!
Czas trwania szkolenia:
6 godzin dydaktycznych
Minimalna liczba uczestników:
15 osób
Prowadzący:
Agnieszka Misiak
Kontakt z Organizatorem:
kontakt@agnieszkamisiak.pl
Chcę zamówić szkolenie dla psychologów!
.

Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie jest skierowane do psychologów, pedagogów.

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest wyposażenie uczestników w umiejętność doboru strategii wspierających dziecko do potrzeb i trudności stojących za odmową chodzenia do szkoły.

Program szkolenia

Kiedy dziecko przestaje chodzić do szkoły dorośli próbują zrozumieć co się stało, ustalić przyczynę punkt wyjścia, która jest zazwyczaj bardzo złożona. I ta wielopłaszczyznowość jest największym wyzwaniem, bo każde dziecko wycofuje się ze szkolnej aktywności z innego powodu. Dlatego trudno jest wypracować jedną, szkolną procedurę, którą moglibyśmy zastosować jako schemat działania. Każdy pedagog, psycholog i wychowawca potrzebuje kilku wariantów i schematów, w zależności od tego co stoi za odmową chodzenia do szkoły.

  • Fobia szkolna - czy jest taki termin?
  • Odmowa chodzenia do szkoły a wagary
  • Możliwe przyczyny: lęk społeczny, logofobia, lęk napadowy, uogólnione zaburzenia lękowe, problemy z adaptacją społeczną, depresja, kłopoty w relacji z nauczycielem, kumulacja złych doświadczeń w szkole - dobór odpowiednich strategii wspierania dziecka
  • Intuicja a schemat w rozmowie z dzieckiem ze spektrum zaburzeń lękowych
  • Techniki pracy z lękiem do zastosowania w gabinecie pedagoga i psychologa szkolnego

 

Informacje techniczne

W szkoleniu będziesz uczestniczyć poprzez platformę ClickMeeting. Dzień przed wyznaczoną datą szkolenia otrzymasz swój własny, indywidualny link, który daje dostęp jednej osobie. * Jeśli uczestniczysz używając komputera wybierz przeglądarkę Chrome, Safari lub Firefox, jeśli przez telefon wybierz Chrome lub Safari. Zamknij wszystkie zbędne programy i okna w przeglądarce. Sprawdź czy nie masz wyciszonego dźwięku. Kliknij w otrzymany link i już. Widzimy się. Każdy uczestnik może w trakcie szkolenia zadawać pytania i zgłaszać swoje sytuacje problemowe.

Statut firmy szkoleniowej SET
envelope-ousercloseclock-omap-markerchevron-downfacebook-squarebarsenvelopeangle-double-upticketyoutube-playinstagrammale