Szkolenie dla Rad Pedagogicznych

Wywiad z rodzicem. O co warto zapytać rodzica i jak to zrobić?

Cena szkolenia:
60 zł zł
 od osoby.
Szkolenie online na platformie ClickMeeting!
Czas trwania szkolenia:
4 godziny dydaktyczne
Minimalna liczba uczestników:
15 osób
Prowadzący:
Agnieszka Misiak
Kontakt z Organizatorem:
kontakt@agnieszkamisiak.pl
Chcę zamówić szkolenie dla rad pedagogicznych!
.

Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie skierowane do nauczycieli, wychowawców, pedagogów.

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest wyposażenie uczestników w umiejętność przeprowadzenia efektywnego wywiadu z rodzicem, który przebiega z dbałością o granice oraz w oparciu o dobrze przygotowany plan.

Program szkolenia

Każdy wychowawca musi wiedzieć jak przeprowadzić wywiad z rodzicem na temat funkcjonowania dziecka: jego zasobów, trudności, prezentowanych objawów, strategii, którymi rodzic radzi sobie z nimi radzi. Nie jest to jednak zwykła rozmowa, bo pytania dotyczą bardzo wrażliwych informacji. Ważne, żeby wiedzieć jak zadać pytanie, żeby nie sugerować odpowiedzi, nie przekroczyć granic swoich kompetencji. Ważne też żeby wiedzieć o jakie obszary warto pytać bo przełożą się na wiedzę, którą można wykorzystać żeby pomóc dziecku, a jakie pytania będą przekroczeniem granic, które zablokuje dialog.

  • „O co powinnam zapytać?" - czyli o pytaniach bazowych dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych
  • "Jakie pytanie - taka odpowiedź" - czyli o tym, jak „nie strzelać sobie w stopę" podczas rozmowy z rodzicem
  • „Wiem, że nadal nic nie wiem..." - czyli jak nie dopuścić do „bezowocnego końca" i rozmowy, która nie prowadzi do konkretów
  • „A o to chyba pytać nie wypada" - czyli jak zadawać pytania o „tematy tabu", a może jednak o pewne sprawy nie pytać w ogóle.
  • „Co to znaczy, gdy rodzic mówi mi, że ..." - jak z fragmentów budować całość historii rozwoju dziecka

Informacje techniczne

W szkoleniu będziesz uczestniczyć poprzez platformę ClickMeeting. Dzień przed wyznaczoną datą szkolenia otrzymasz swój własny, indywidualny link, który daje dostęp jednej osobie. * Jeśli uczestniczysz używając komputera wybierz przeglądarkę Chrome, Safari lub Firefox, jeśli przez telefon wybierz Chrome lub Safari. Zamknij wszystkie zbędne programy i okna w przeglądarce. Sprawdź czy nie masz wyciszonego dźwięku. Kliknij w otrzymany link i już. Widzimy się. Każdy uczestnik może w trakcie szkolenia zadawać pytania i zgłaszać swoje sytuacje problemowe.

Statut firmy szkoleniowej SET
envelope-ousercloseclock-omap-markerchevron-downfacebook-squarebarsenvelopeangle-double-upticketyoutube-playinstagrammale