Cel szkolenia
Proces adaptacji bywa bardzo trudnym doświadczeniem dla rodziców i to nie tylko tych, którzy są rodzicami trzylatków rozpoczynających przygodę z przedszkolem. Nawrót trudności adaptacyjnych pojawia się również u starszych przedszkolaków, które wracają do swojej placówki po chorobie, wakacjach, po weekendzie lub po jakimś trudnym dla dziecka doświadczeniu. Rodzice odbierają jasny przekaz z zewnątrz: dziecko powinno iść do przedszkola bo to warunek rozwoju społecznego, jeśli ma z tym kłopot to znaczy, że dorośli popełnili błędy. A z drugiej strony jedyną strategią ze strony placówek bywa porada szybkiej ucieczki z przedszkolnej szatni i zostawienie dziecka, żeby 'się wypłakało'. Celem tego spotkania jest pokazanie narzędzi, które pomagają rodzicom ze spokojem wspierać dziecko.
WAŻNE Każdy otrzymuje dostęp do nagrania dokładnie na czas 48 h. Szkolenie online na żywo prowadzę 26 sierpnia. Dostęp do nagrania (każdy kto wykupił dostęp) otrzymuje w dniach 2 - 3 września.
Program szkolenia
- Gotowość emocjonalna rodzica - wspieranie rodziców z poradzeniem sobie z własnymi doświadczeniami. Budowanie zasobów do wspierania dziecka
- Odmowa chodzenia do przedszkola - wspieranie dziecka w wieczornym napięciu związanym z porannym wyjściem do przedszkola
- Wspieranie w kryzysie - wyjście z domu, droga do przedszkola
- Zabawy wspierające porządkowanie trudnych emocji nagromadzonych w przedszkolu i radzenie sobie z kumulacją napięcia
- Współpraca z przedszkolem - co warto wypracować i o czym warto rozmawiać
- Objawy traumatyzującej i przeciążającej adaptacji
- Strategie dla nauczycieli
O prowadzącej szkolenie
Nazywam się Agnieszka Misiak
Jestem psychologiem z kilkunastoletnim doświadczeniem w pomaganiu dzieciom i ich rodzicom, z którymi spotykam się na konsultacjach i warsztatach. Wierzę w rodzicielskie i dziecięce kompetencje, bliskie są mi strategie psychologiczne, które koncentrują się na zrozumieniu potrzeb i emocji stojących za zachowaniem dzieci.
Jestem również trenerką, na szkoleniach dla nauczycieli i psychologów dzielę się praktyczną stroną pracy psychologa, pokazuję rozwiązania i strategie sprawdzone w mojej codziennej pracy z dziećmi i ich rodzicami. Wspieram szkoły i nauczycieli szukając możliwości dialogu i odbudowania relacji z uczniami, z którymi dorośli zgubili nić porozumienia.
Jestem także współautorką książki ‘Mam nadpobudliwe dziecko i… co dalej’, wydanej przez wydawnictwo WSIP.
Najczęściej zadawane pytania
Jeśli uczestniczysz używając komputera wybierz przeglądarkę Chrome, Safari lub Firefox, jeśli przez telefon wybierz Chrome lub Safari.
Zamknij wszystkie zbędne programy i okna w przeglądarce. Sprawdź czy nie masz wyciszonego dźwięku. Kliknij w otrzymany link i już. Widzimy się. Będziesz mógł zadawać pytania i zgłaszać wątpliwości