Szkolenia Weekendowe ONLINE

Kreatywne metody w pracy psychologa i pedagoga

Cena szkolenia:
430zł
Szkolenie online na platformie ClickMeeting
Szkolenie dla:
logopedów, psychologów, pedagogów
Data szkolenia:
28 października 2023
Godziny szkolenia:
10.00 - 16.30
Ilość dostępnych miejsc:
21
Prowadzący:
Agnieszka Misiak
Kontakt z Organizatorem:
kontakt@agnieszkamisiak.pl
KUPUJĘ DOSTĘP DO SZKOLENIA
.

Cel szkolenia

Podczas szkolenia dzielę się pomysłami i rozwiązaniami, którymi pracuję nawiązując kontakt i budując relację z dziećmi podczas konsultacji. Moim celem jest pokazać różnorodność dróg i możliwości budowania dobrego kontaktu z dziećmi. Przede wszystkim takich, które nie bazują na słowie, dialogu i wypytywaniu. Ważnym elementem szkolenia jest zawieranie kontraktu z dzieckiem (również tym młodszym) oraz kreatywne narzędzia, które umożliwiają pracę nad jego trudnościami.

Każdy uczestnik otrzymuje dostęp do nagrania szkolenia na 48h dlatego nie musisz brać udziału w spotkaniu 'na żywo' . Będziesz mógł obejrzeć nagranie w dniach 20 - 21 maja. W sobotę (20 maja) o 7 rano znajdziesz nagranie na swoim koncie na platformie kursowej www.agnieszkamisiak.pl
AKTUALNIE MOŻESZ KUPIĆ TYLKO DOSTĘP DO NAGRANIA.

Program szkolenia

Pracując z dziećmi często bazujemy na słowie, dążymy do budowania relacji poprzez rozmowę, chcemy analizować problem, dochodzić przyczyny.  Ale dzieciom trudno ubrać w słowa odczucia i zmartwienia, trudno skupić się na abstrakcyjnych rozważaniach dotyczących relacji, zachowania. Dzieci potrzebują nawiązać kontakt poprzez robienie czegoś wspólnie, potrzebują mówić o swoich kłopotach i odczuciach bawiąc się. Lubią rozwiązania, które są działaniem; konkretnym, namacalnym narzędziem.

Program

 • Jak nawiązać kontakt i zacząć budować relację z dzieckiem przedszkolnym i wczesnoszkolnym; stworzenie kontraktu, określenie celu, bezpiecznych ram.
 • Błędy popełniane podczas pierwszego spotkania
 • Rysunkowe strategie ułatwiające dziecku przedstawienie swoich kłopotów
 • Rysunek jako parafraza i podsumowanie wypowiedzi dziecka - rysunkowe podsumowania, schematy do zabrania do domu jako pomoc dla rodzica i dziecka
 • Narzędzia do pracy w obszarze trudności w relacjach rówieśniczych
 • Wplatanie kłopotu, trudności, objawu dziecka w zabawę - projektowanie zabaw terapeutycznych w trakcie indywidualnej pracy z dzieckiem, zabawy uwzględniające okienko rozwojowe i zainteresowania dziecka
 • Zabawy terapeutyczne w pracy z lękiem i ze złością
 • Wykorzystanie sznurków / linek do obrazowania kłopotów
 • Wykorzystanie figurek, kamieni i zabawek w obrazowaniu dziecku jego trudności (z przetwarzaniem napięcia, interpretacją wydarzeń, reakcjami somatycznymi).
 • Metafora w pracy z emocjami dziecka. Wykorzystanie bajek - niekoniecznie terapeutycznych
 • Narzędziownik: gry dla dzieci w różnym wieku i z rożnymi potrzebami - moje sprawdzone narzędzia

O prowadzącej szkolenie

Agnieszka Misiak Psycholog i Psychoterapeuta

Nazywam się Agnieszka Misiak
Jestem psychologiem z kilkunastoletnim doświadczeniem w pomaganiu dzieciom i ich rodzicom, z którymi spotykam się na konsultacjach i warsztatach. Wierzę w rodzicielskie i dziecięce kompetencje, bliskie są mi strategie psychologiczne, które koncentrują się na zrozumieniu potrzeb i emocji stojących za zachowaniem dzieci.

Jestem również trenerką, na szkoleniach dla nauczycieli i psychologów dzielę się praktyczną stroną pracy psychologa, pokazuję rozwiązania i strategie sprawdzone w mojej codziennej pracy z dziećmi i ich rodzicami. Wspieram szkoły i nauczycieli szukając możliwości dialogu i odbudowania relacji z uczniami, z którymi dorośli zgubili nić porozumienia.

Jestem także współautorką książki ‘Mam nadpobudliwe dziecko i… co dalej’, wydanej przez wydawnictwo WSIP.

Opinie na temat szkolenia

Ewa Krogulska
Psycholog
Świetnie przygotowane, bardzo praktyczne szkolenie. Pani Agnieszka to profesjonalistka w każdym calu, ma ogromna wiedzę i doświadczenie i co najważniejsze, potrafi się tym dzielić ze słuchaczami. Wyszłam z głowa pełna pomysłów i inspiracji. Z cała pewnością wrócę na kolejne szkolenia!
Elżbieta Rutkowska
Psycholog
Jestem pod dużym wrażeniem szkolenia "Kreatywne metody w pracy psychologa i pedagoga". Dobrze spotkać kogoś z takim podejściem do dziecka jak pani Agnieszka - z nastawieniem na relacje i potrzeby dziecka. A to wszystko z wykorzystaniem metod, które ułatwiają dziecku rozmowę z nami. Dzięki za podzielenie się tak praktyczną wiedzą i zwrócenie uwagi na zwykłe przedmioty, które mogą mieć terapeutyczną "moc".

Najczęściej zadawane pytania

CZY OTRZYMAM CERTYFIKAT POTWIERDZAJĄCY UKOŃCZENIE SZKOLENIA?

Tak. Każdy uczestnik otrzymuje materiały szkoleniowe i certyfikat. Po obejrzeniu nagrania szkolenia platforma kursowa uaktywnia zakładkę "Certyfikat" - klikasz i odbierasz imienne zaświadczenie.

INFORMACJE TECHNICZNE - JAK DOŁĄCZĘ DO SZKOLENIA?

W szkoleniu będziesz uczestniczyć poprzez platformę ClickMeeting. Dzień przed wyznaczoną datą szkolenia otrzymasz swój własny, indywidualny link, który daje dostęp jednej osobie.

Jeśli uczestniczysz używając komputera wybierz przeglądarkę Chrome, Safari lub Firefox, jeśli przez telefon wybierz Chrome lub Safari.

Zamknij wszystkie zbędne programy i okna w przeglądarce. Sprawdź czy nie masz wyciszonego dźwięku. Kliknij w otrzymany link i już. Widzimy się. Będziesz mógł zadawać pytania i zgłaszać wątpliwości

CZY PRACOWNIK PLACÓWKI OŚWIATOWEJ, KTÓRY KUPUJE UDZIAŁ W SZKOLENIU, OTRZYMA ZWROT KOSZTÓW?

TAK. Zgodnie z nową ustawą dostawcą szkoleń może być firma szkoleniowa posiadająca akredytację lub statut z wymaganymi zapisami. Otrzymasz fakturę wg schematu nabywca / odbiorca. Statut spełniający wymogi znajdziesz TUTAJ
Regulamin szkoleń weekendowych
envelope-ousercloseclock-omap-markercrosshairscalendarchevron-downfacebook-squarebarsenvelopeangle-double-upticketyoutube-playinstagram