Szkolenia Weekendowe ONLINE

Dziecko lękowe w szkole. Odmowa chodzenia do szkoły.

Cena szkolenia:
230zł
Szkolenie online na platformie ClickMeeting
Szkolenie dla:
psychologów, pedagogów, nauczycieli
Data szkolenia:
23 kwietnia 2022
Godziny szkolenia:
10.00 - 14.30
Ilość dostępnych miejsc:
3
Prowadzący:
Agnieszka Misiak
Kontakt z Organizatorem:
kontakt@agnieszkamisiak.pl
KUPUJĘ DOSTĘP DO SZKOLENIA
.

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest pokazanie uczestnikom różnorodnych strategii wsparcia dziecka w radzeniu sobie z lękiem, które uwzględniają specyfikę (i ograniczenia)  szkolnej rzeczywistości. Istotnym elementem będą rozwiązania wspierające dzieci odmawiające chodzenia do szkoły.

Każdy uczestnik otrzymuje dostęp do nagrania szkolenia na 48h dlatego nie musisz brać udziału 'na żywo' . Będziesz mógł obejrzeć nagranie w ciągu kolejnego weekendu. 

Program szkolenia

Kiedy dziecko przestaje chodzić do szkoły dorośli próbują zrozumieć co się stało, ustalić przyczynę,  która jest zazwyczaj bardzo złożona. I ta wielopłaszczyznowość jest największym wyzwaniem, bo każde dziecko wycofuje się ze szkolnej aktywności z innego powodu.

  • Maski lęku, jak u dzieci przejawia się lęk i niepewność? Diagnostyczny rzut oka na zespół klasowy.
  • Sytuacje szczególnie lękotwórcze w szkolnym dniu. Czyli jak wychwytywać punkty zapalne.
  • Tworzenie wspierających procedur we wspólpracy z dzieckiem, uważność na granice dziecka.  Schematy działań wspierających dziecko na poziomie szkoły.  (mapa sytuacji lękotwórczych / spójny system reagowania )
  • Zróżnicowane tło odmowy chodzenia do szkoły. Różne ścieżki wspomagania w zależności od przyczyny.
  • Diagnostyczny rzut oka na rodzinę dziecka odmawiającego chodzenia do szkoły. Na co warto zwrócić uwagę?
  • Pozwolić zostać w domu czy zrobić wszystko, żeby dziecko dotarło do szkoły? Czy pozwolić iść do kina skoro do szkoły nie poszedł? - Wspieranie rodzica w procesie przywracania dziecka do szkoły
  • Techniki pracy z lękiem do zastosowania w gabinecie pedagoga i psychologa szkolnego

O prowadzącej szkolenie

Agnieszka Misiak Hero Section Mini

Nazywam się Agnieszka Misiak
Jestem psychologiem z kilkunastoletnim doświadczeniem w pomaganiu dzieciom i ich rodzicom, z którymi spotykam się na konsultacjach i warsztatach. Wierzę w rodzicielskie i dziecięce kompetencje, bliskie są mi strategie psychologiczne, które koncentrują się na zrozumieniu potrzeb i emocji stojących za zachowaniem dzieci.

Jestem również trenerką, na szkoleniach dla nauczycieli i psychologów dzielę się praktyczną stroną pracy psychologa, pokazuję rozwiązania i strategie sprawdzone w mojej codziennej pracy z dziećmi i ich rodzicami. Wspieram szkoły i nauczycieli szukając możliwości dialogu i odbudowania relacji z uczniami, z którymi dorośli zgubili nić porozumienia.

Jestem także współautorką książki ‘Mam nadpobudliwe dziecko i… co dalej’, wydanej przez wydawnictwo WSIP.

Najczęściej zadawane pytania

CZY OTRZYMAM CERTYFIKAT POTWIERDZAJĄCY UKOŃCZENIE SZKOLENIA?

Tak. Każdy uczestnik otrzymuje materiały szkoleniowe i certyfikat. Po obejrzeniu nagrania szkolenia platforma kursowa uaktywnia zakładkę "Certyfikat" - klikasz i odbierasz imienne zaświadczenie.

INFORMACJE TECHNICZNE - JAK DOŁĄCZĘ DO SZKOLENIA?

W szkoleniu będziesz uczestniczyć poprzez platformę ClickMeeting. Dzień przed wyznaczoną datą szkolenia otrzymasz swój własny, indywidualny link, który daje dostęp jednej osobie.

Jeśli uczestniczysz używając komputera wybierz przeglądarkę Chrome, Safari lub Firefox, jeśli przez telefon wybierz Chrome lub Safari.

Zamknij wszystkie zbędne programy i okna w przeglądarce. Sprawdź czy nie masz wyciszonego dźwięku. Kliknij w otrzymany link i już. Widzimy się. Będziesz mógł zadawać pytania i zgłaszać wątpliwości

CZY PRACOWNIK PLACÓWKI OŚWIATOWEJ, KTÓRY KUPUJE UDZIAŁ W SZKOLENIU, OTRZYMA ZWROT KOSZTÓW?

TAK. Zgodnie z nową ustawą dostawcą szkoleń może być firma szkoleniowa posiadająca akredytację lub statut z wymaganymi zapisami. Otrzymasz fakturę wg schematu nabywca / odbiorca. Statut spełniający wymogi znajdziesz TUTAJ
Regulamin szkoleń weekendowych
envelope-ousercloseclock-omap-markercrosshairscalendarchevron-downfacebook-squarephonebarsenvelopeangle-double-upticketyoutube-playinstagram