Wychowanie Bez Kar LaptopWychowanie Bez Kar Mobile
SKLEP
SKLEP

Szkolenia Weekendowe ONLINE

Praca z trudnym zachowaniem ucznia na lekcji

Cena szkolenia:
190zł
Szkolenie online na platformie ClickMeeting
Szkolenie dla:
nauczycieli, pedagogów i psychologów
Data szkolenia:
7 listopada 2020
Godziny szkolenia:
10:00 - 17.00
Ilość dostępnych miejsc:
10
Prowadzący:
Agnieszka Misiak
Kontakt z Organizatorem:
kontakt@agnieszkamisiak.pl
Kupuję dostęp do szkolenia!
.

Cel szkolenia

Podczas szkolenia pokazuję strategie i rozwiązania, które pozwalają zareagować na trudne zachowanie tak, żeby pozostać w roli dorosłego a jednocześnie zadbać o relację z uczniem i resztą klasy. Celem szkolenia jest również wyposażenie uczestników  w umiejętność zaglądania za podszewkę  trudnych zachowań oraz zauważania deficytów i potrzeb, które stoją w tle.

Program szkolenia

  • Jak rozumieć i interpretować trudne zachowania uczniów? Jak pracować bardziej nad przyczyną niż nad objawem?
  • Wybuchy złości na lekcji: rozpoznawanie objawów sygnalizujących wybuch, metody zapobiegania - wczesnej interwencji, wsparcie dziecka w trakcie wybuchu złości, zabezpieczanie grupy.
  • Narzędzia wspierające dzieci, które mają trudność z monitorowaniem narastającego napięcia i regulacją emocji
  • 'Niech sobie to pani sama napisze!' - opozycyjność, odmowa wykonania polecenia - wspieranie gotowości do współpracy szczególnie w relacji z uczniami osadzonymi w etykiecie 'zbuntowanych' i 'opozycyjnych'
  • 'Co za debilna lekcja' - radzenie sobie z prowokacją słowną, agresją słowną, otwartym konfliktem z uczniem na tle reszty grupy - praca na konkretnych przykładach, sytuacjach - zachowania dorosłego, które stabilizują konflikt.
  • Dobór strategii pracy z uczniem trudnym ze względu na jego miejsce w strukturze zespołu klasowego. Zespół klasowy jako struktura - diagnostyczny rzut oka.
  • Rozmowa interwencyjna z uczniem (indywidualna) - etapy rozmowy, która wspiera kontakt i relacje mimo trudnego zachowania.
  • Uwaga w dzienniczku - kiedy ma sens i jak przekształcić ją w informację zwrotną?
  • Jak przekierować relację z uczniem trudnym na nowy tory, strategie wspierające dobrą relację z uczniem wymagającym
  • Rola pedagoga szkolnego w pracy z trudnym uczniem, również w obszarze wsparcia relacji nauczyciel - uczeń

O prowadzącej szkolenie

Nazywam się Agnieszka Misiak
Jestem psychologiem z kilkunastoletnim doświadczeniem w pomaganiu dzieciom i ich rodzicom, z którymi spotykam się na konsultacjach i warsztatach. Wierzę w rodzicielskie i dziecięce kompetencje, bliskie są mi strategie psychologiczne, które koncentrują się na zrozumieniu potrzeb i emocji stojących za zachowaniem dzieci.

Jestem również trenerką, na szkoleniach dla nauczycieli i psychologów dzielę się praktyczną stroną pracy psychologa, pokazuję rozwiązania i strategie sprawdzone w mojej codziennej pracy z dziećmi i ich rodzicami. Wspieram szkoły i nauczycieli szukając możliwości dialogu i odbudowania relacji z uczniami, z którymi dorośli zgubili nić porozumienia.

Jestem także współautorką książki ‘Mam nadpobudliwe dziecko i… co dalej’, wydanej przez wydawnictwo WSIP.

Opinie na temat szkolenia

Beata Grzelak
nauczyciel w Zespole szkół Ekonomiczno - Usługowych w Zabrzu
Rzeczowe podejście do tematu pozwala nauczycielowi wykorzystać nabytą wiedzę w codziennej praktyce. Czasami działam w pracy intuicyjnie, a szkolenie pozwoliło mi skorygować postępowanie i upewnić nas, że to co robię, robię dobrze. Przydatne były różnorodne podpowiedzi, jak radzić sobie w obliczu zaczepnych wypowiedzi ucznia. Nieocenione też jest zwrócenie uwagi na to, co w danym momencie może myśleć i przeżywać uczeń.
Małgorzata Kuźma
nauczyciel w Zespole Szkół nr 19 w Bydgoszczy
Miałam obawy czy 6-godzinne spotkanie sprosta moim oczekiwaniom. A tu niespodzianka. Nawet nie wiem kiedy ten czas minął. Podczas szkolenia otrzymałam poukładane w logiczny sposób, praktyczne rozwiązania jak pomagać uczniowi przejawiającemu trudne zachowania na lekcji. Ważne wskazówki dla praktykującego nauczyciela i odpowiedzi na nurtujące mnie pytania dotyczące wspierania ucznia, radzenia sobie z własną złością i budowania relacji z wymagającym uczniem. Polecam. Już nie mogę się doczekać kolejnego spotkania z Panią Agnieszką.

Najczęściej zadawane pytania

CZY OTRZYMAM CERTYFIKAT POTWIERDZAJĄCY UKOŃCZENIE SZKOLENIA?

Tak. Każdy uczestnik otrzymuje materiały szkoleniowe i certyfikat.

INFORMACJE TECHNICZNE - JAK DOŁĄCZĘ DO SZKOLENIA?

W szkoleniu będziesz uczestniczyć poprzez platformę ClickMeeting. Dzień przed wyznaczoną datą szkolenia otrzymasz swój własny, indywidualny link, który daje dostęp jednej osobie.

Jeśli uczestniczysz używając komputera wybierz przeglądarkę Chrome, Safari lub Firefox, jeśli przez telefon wybierz Chrome lub Safari.

Zamknij wszystkie zbędne programy i okna w przeglądarce. Sprawdź czy nie masz wyciszonego dźwięku. Kliknij w otrzymany link i już. Widzimy się. Będziesz mógł zadawać pytania i zgłaszać wątpliwości

CZY PRACOWNIK PLACÓWKI OŚWIATOWEJ, KTÓRY KUPUJE UDZIAŁ W SZKOLENIU, OTRZYMA ZWROT KOSZTÓW?

TAK. Zgodnie z nową ustawą dostawcą szkoleń może być firma szkoleniowa posiadająca akredytację lub statut z wymaganymi zapisami. Otrzymasz fakturę wg schematu nabywca / odbiorca. Statut spełniający wymogi znajdziesz TUTAJ
Regulamin szkoleń weekendowych
Zapisz się na newsletter
i pobierz bezpłatny poradnik!
Wsparcie Koncentracji Uwagi Dziecka - Agnieszka Misiak
.
Dołącz do grupy FB
Dziecko z trudnościami emocjonalnymi
Agnieszka Misiak - CYANAgnieszka Misiak - RED
envelope-ousercloseclock-omap-markerchevron-rightcrosshairscalendarchevron-downphonefacebookbarsenvelopeticketyoutube-playScroll Up