Szkolenia Weekendowe ONLINE

Dziecko szkolne z kłopotami w regulacji emocji.

Cena szkolenia:
390zł
Szkolenie online na platformie ClickMeeting
Szkolenie dla:
nauczycieli, pedagogów i psychologów
Data szkolenia:
18 czerwca 2023
Godziny szkolenia:
10.00 - 17.00
Ilość dostępnych miejsc:
25
Prowadzący:
Agnieszka Misiak
Kontakt z Organizatorem:
kontakt@agnieszkamisiak.pl
KUPUJĘ DOSTĘP DO SZKOLENIA
.

Cel szkolenia

📍📍📍  Możesz kupić dostęp do nagrania szkolenia - nagranie udostępnię na 48 h dkłądnie na czas trwania weekendu 6 i 7 marca. Możliwość zakupu dostępu do nagrania jest tylko do 6 marca.

Celem dwudniowego szkolenia jest wyposażenie uczestników w narzędzia wspierające regulację emocji dziecka w kontekście wyzwań jakie niesie ze sobą lekcja i funkcjonowanie w zespole klasowym. Dlatego skoncentrujemy się na narzędziach umożliwiających ocenę trudnego zachowania  w kontekście przyczyn jakie za nim stoją oraz na dobieraniu strategii pracy z dzieckiem do przyczyny, a nie do objawu. Podstawowe obszary problemowe będą dotyczyć  wspierania dziecka w obszarze radzenia sobie z wybuchami złości, z frustracją wynikającą z porażki oraz z opozycyjnością.

Każdy uczestnik otrzyma dostęp do nagrania na 48 h. Będziesz mógł obejrzeć nagranie podczas kolejnego weekendu.

Program szkolenia

 • Jak przejść od dyscyplinowania do wspierania i pracy relacją?
 • Jak rozumieć i interpretować trudne zachowania uczniów?
 • Jak pracować bardziej nad przyczyną niż nad objawem?
 • Trudności w zachowaniu związane z etapem rozwojowym: możliwości i ograniczenia wynikające z wieku: czego w kontekście radzenia sobie z emocjami możesz oczekiwać od siedmio i dwunastolatka.
 • Wybuchy złości na lekcji: rozpoznawanie objawów sygnalizujących wybuch, metody zapobiegania - wczesna interwencja,  wsparcie dziecka w trakcie wybuchu złości, szukanie indywidualnych rozwiązań dostosowanych do potrzeb dziecka
 • Wspieranie dziecka nadruchliwego podczas lekcji
 • Narzędzia wspierające dzieci, które mają trudność z monitorowaniem narastającego napięcia i regulacją emocji - narzędzia do wykorzystania podczas lekcji
 • 'Niech sobie to pani sama napisze!' - opozycyjność, odmowa wykonania polecenia - wspieranie gotowości do współpracy szczególnie w relacji z uczniami osadzonymi w etykiecie 'zbuntowanych' i 'opozycyjnych'
 • 'Co za debilna lekcja' - radzenie sobie z prowokacją słowną, agresją słowną, otwartym konfliktem z uczniem na tle reszty grupy - praca na konkretnych przykładach, sytuacjach - zachowania dorosłego, które stabilizują konflikt.
 • Dobór strategii pracy z uczniem trudnym ze względu na jego miejsce w strukturze zespołu klasowego. Zespół klasowy jako struktura - diagnostyczny rzut oka.
 • Rozmowa interwencyjna z uczniem (indywidualna) - etapy rozmowy, która wspiera kontakt i relacje mimo trudnego zachowania.
 • Uwaga w dzienniczku - kiedy ma sens i jak przekształcić ją w informację zwrotną?
 • Jak wspierać ucznia w wyjściu z etykiety?
 • Pedagog szkolny w pracy z trudnym uczniem, również w obszarze wsparcia relacji nauczyciel - uczeń - dobre praktyki

O prowadzącej szkolenie

Agnieszka Misiak Hero Section Mini

Nazywam się Agnieszka Misiak
Jestem psychologiem z kilkunastoletnim doświadczeniem w pomaganiu dzieciom i ich rodzicom, z którymi spotykam się na konsultacjach i warsztatach. Wierzę w rodzicielskie i dziecięce kompetencje, bliskie są mi strategie psychologiczne, które koncentrują się na zrozumieniu potrzeb i emocji stojących za zachowaniem dzieci.

Jestem również trenerką, na szkoleniach dla nauczycieli i psychologów dzielę się praktyczną stroną pracy psychologa, pokazuję rozwiązania i strategie sprawdzone w mojej codziennej pracy z dziećmi i ich rodzicami. Wspieram szkoły i nauczycieli szukając możliwości dialogu i odbudowania relacji z uczniami, z którymi dorośli zgubili nić porozumienia.

Jestem także współautorką książki ‘Mam nadpobudliwe dziecko i… co dalej’, wydanej przez wydawnictwo WSIP.

Opinie na temat szkolenia

Beata Grzelak
nauczyciel
Rzeczowe podejście do tematu pozwala wykorzystać nabytą wiedzę w codziennej praktyce. Czasami działam w pracy intuicyjnie, a szkolenie pozwoliło mi skorygować postępowanie i upewnić się, które rozwiązania były dobre. Przydatne były różnorodne podpowiedzi, jak radzić sobie w obliczu trudnych wypowiedzi ucznia i jak postępować z zachowaniami opozycyjnymi . Nieocenione było t zwrócenie uwagi na to, co w danym momencie może myśleć i przeżywać uczeń, wskazówki jak zajrzeć za podszewkę trudnego zachowania.
Małgorzata Kuźma
nauczyciel w Zespole Szkół nr 19 w Bydgoszczy
Miałam obawy czy 6-godzinne spotkanie sprosta moim oczekiwaniom. A tu niespodzianka. Nawet nie wiem kiedy ten czas minął. Podczas szkolenia otrzymałam poukładane w logiczny sposób, praktyczne rozwiązania jak pomagać uczniowi przejawiającemu trudne zachowania na lekcji. Ważne wskazówki dla praktykującego nauczyciela i odpowiedzi na nurtujące mnie pytania dotyczące wspierania ucznia, radzenia sobie z własną złością i budowania relacji z wymagającym uczniem. Polecam. Już nie mogę się doczekać kolejnego spotkania z Panią Agnieszką.

Najczęściej zadawane pytania

CZY OTRZYMAM CERTYFIKAT POTWIERDZAJĄCY UKOŃCZENIE SZKOLENIA?

Tak. Każdy uczestnik otrzymuje materiały szkoleniowe i certyfikat. Po obejrzeniu nagrania szkolenia platforma kursowa uaktywnia zakładkę "Certyfikat" - klikasz i odbierasz imienne zaświadczenie.

INFORMACJE TECHNICZNE - JAK DOŁĄCZĘ DO SZKOLENIA?

W szkoleniu będziesz uczestniczyć poprzez platformę ClickMeeting. Dzień przed wyznaczoną datą szkolenia otrzymasz swój własny, indywidualny link, który daje dostęp jednej osobie.

Jeśli uczestniczysz używając komputera wybierz przeglądarkę Chrome, Safari lub Firefox, jeśli przez telefon wybierz Chrome lub Safari.

Zamknij wszystkie zbędne programy i okna w przeglądarce. Sprawdź czy nie masz wyciszonego dźwięku. Kliknij w otrzymany link i już. Widzimy się. Będziesz mógł zadawać pytania i zgłaszać wątpliwości

CZY PRACOWNIK PLACÓWKI OŚWIATOWEJ, KTÓRY KUPUJE UDZIAŁ W SZKOLENIU, OTRZYMA ZWROT KOSZTÓW?

TAK. Zgodnie z nową ustawą dostawcą szkoleń może być firma szkoleniowa posiadająca akredytację lub statut z wymaganymi zapisami. Otrzymasz fakturę wg schematu nabywca / odbiorca. Statut spełniający wymogi znajdziesz TUTAJ
Regulamin szkoleń weekendowych
envelope-ousercloseclock-omap-markercrosshairscalendarchevron-downfacebook-squarebarsenvelopeangle-double-upticketyoutube-playinstagram