Szkolenia Weekendowe ONLINE
na platformie ClickMeeting

Trudne rozmowy z rodzicami uczniów i przedszkolaków

Cena szkolenia:
170zł
Szkolenie online na platformie ClickMeeting
Szkolenie dla:
dla nauczycieli, wychowawców, psychologów, pedagogów szkolnych
Data szkolenia:
24 października 2020
Godziny szkolenia:
10.00 - 16.30
Ilość dostępnych miejsc:
24
Prowadzący:
Agnieszka Misiak
Kontakt z Organizatorem:
kontakt@agnieszkamisiak.pl
Kupuję dostęp do szkolenia
.

Cel szkolenia

Podczas szkolenia będę dzielić się doświadczeniem 18 lat pracy w obszarze wspierania dialogu nauczyciel - rodzic.  Konkretne rozwiązania i narzędzia są potrzebne szczególnie teraz w okresie chaosu spowodowanego brakiem informacji dotyczących nauczania zdalnego, powrotu dzieci do szkół. Atmosfera napięcia sprzyja wzajemnym oskarżeniom i komunikowaniu się w formie pretensji. Celem szkolenia jest pokazanie uczestnikom rożnych strategii i możliwości skutecznego komunikowania się z rodzicami, szczególnie w obszarach wrażliwych (przekazywanie trudnych informacji  o dziecku / konflikt między rodzicami, konflikt między rodzicami a nauczycielem przedmiotu).

Program szkolenia

  • Przygotowanie do rozmowy z rodzicem, obszary o które należy zadbać i narzędzia, które pozwolą uniknąć chaotycznej rozmowy
  • Wybieranie obszarów do rozmowy które uwzględniają cel spotkania i omawiany problem oraz realny wpływ rodzica na wprowadzenie zmiany.
  • Pytania przekraczające granice i obszary konfliktogenne - świadome modelowanie trudnych momentów w rozmowie
  • Sformułowania oceniające, sugerujące (dlaczego nie byli państwo u psychologa, czy tylko tata pomaga w lekcjach, jaką pomoc zapewniliście dziecku dotychczas?) - praca na przypadkach konkretnych sytuacji problemowych
  • Przygotowanie się i przeprowadzenie rozmowy, podczas której trzeba przekazać rodzicowi trudne informacje (o agresywnym zachowaniu, objawach, które wskazują na konieczność konsultacji ze specjalistą, trudnościach w relacjach z rówieśnikami, o widocznych zaniedbaniach)
  • Prowadzenie spotkań grupowych z rodzicami: wywiadówek i radzenie sobie z konfliktem na forum
  • Konstruktywne strategie wspierania rodziców w rozwiązaniu konfliktu (między rodzicami, między rodzicami a nauczycielami przedmiotu oraz roli wychowawcy w tym konflikcie. Omówimy warianty różnych sytuacji (np. kiedy rodzice domagają się usunięcia jednego z uczniów) i możliwości ich rozwiązywania, które nie eskalują problemu i umożliwiają zaplanowanie całego.
  • Budowanie relacji - jak zajrzeć za podszewkę podszewkę postawy roszczeniowej, oskarżającej i unikającej. Relacja z rodzicem dziecka z trudnościami.

 

Każdy uczestnik otrzymuje oficjalne zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia.

Informacje techniczne

W szkoleniu będziesz uczestniczyć poprzez platformę ClickMeeting. Dzień przed wyznaczoną datą szkolenia otrzymasz swój własny, indywidualny link, który daje dostęp jednej osobie. * Jeśli uczestniczysz używając komputera wybierz przeglądarkę Chrome, Safari lub Firefox, jeśli przez telefon wybierz Chrome lub Safari. Zamknij wszystkie zbędne programy i okna w przeglądarce. Sprawdź czy nie masz wyciszonego dźwięku. Kliknij w otrzymany link i już. Widzimy się. Każdy uczestnik może w trakcie szkolenia zadawać pytania i zgłaszać swoje sytuacje problemowe.

WAŻNE. Czy pracownik placówki oświatowej, który kupuje udział w moim szkoleniu otrzyma zwrot kosztów?
TAK. Zgodnie z nową ustawą dostawcą szkoleń może być firma szkoleniowa posiadająca akredytację lub statut z wymaganymi zapisami. Otrzymasz frę wg schematu nabywca / odbiorca. Statut spełniający wymogi znajdziesz tutaj

Regulamin szkoleń weekendowych
Zapisz się na newsletter
i pobierz bezpłatny poradnik!
Wsparcie Koncentracji Uwagi Dziecka - Agnieszka Misiak
.
Dołącz do grupy FB
Dziecko z trudnościami emocjonalnymi
Agnieszka Misiak - CYANAgnieszka Misiak - RED
envelope-ousermap-markerchevron-rightcrosshairscalendarphonefacebookenvelopeticketyoutube-playScroll Up