Szkolenia Weekendowe ONLINE

Jak budować dobre relacje z rodzicami uczniów i przedszkolaków?

Cena szkolenia:
250zł
Szkolenie online na platformie ClickMeeting
Szkolenie dla:
psychologów, pedagogów szkolnych, przedszkolnych i wychowawców
Data szkolenia:
14 maja 2022
Godziny szkolenia:
10.00 - 16.00
Ilość dostępnych miejsc:
25
Prowadzący:
Agnieszka Misiak
Kontakt z Organizatorem:
kontakt@agnieszkamisiak.pl
KUPUJĘ DOSTĘP DO SZKOLENIA
.

Cel szkolenia

Relacje z rodzicami uczniów i przedszkolaków wymagają od psychologa, pedagoga szkolnego i wychowawcy z jednej strony umiejętności stawiania granic i uważności na granice swoich komptetencji, a z drugiej wiążą się z dawaniem wsparcia i prowadzeniem dialogu o najtrudniejszych aspektach rozwoju dziecka i funkcjonowania rodziny. Pedagog i psycholog często słyszy 'Proszę porozmawiać z rodzicami Pawła', 'Proszę poinformować rodziców o zachowaniu dziecka' i ... zostaje z tym sam. Trudne rozmowy, przekazywanie rodzicom informacji o konieczności wizyty u specjalisty czy przeprowadzenie wywiadu lub mediowanie między skonfliktowanymi rodzicami a konkretnym nauczycielem to elementy wpisane w relacje z rodzicem. Celem szkolenia jest pokazanie różnych strategii i rozwiązań, które pokażą jak zadbać o relacje w obliczu trudnych rozmów.

Każdy uczestnik otrzyma dostęp do nagrania szkolenia. Dostęp na 48 h i możliwość obejrzenia w kolejny weekend.

Program szkolenia

  • Przygotowanie do rozmowy z rodzicem, obszary o które należy zadbać abu uwzględnić cel spotkania i omawiany problem oraz realny wpływ rodzica na wprowadzenie zmiany.
  • Pytania przekraczające granice i obszary konfliktogenne - jak przeprowadzić wywiad z rodzicem, nie przekraczać granic swoich kompetencji, zadawać pytania, które mieszczą się w zakresie relacji rodzic - szkoła lub rodzic - przedszkole.
  • Jak być uważnym na gotowość rodzica do zagłębiania się w trudny temat i jak zwiększać poczucie bezpieczeństwa w takiej rozmowie.
  • Sformułowania oceniające, sugerujące (dlaczego nie byli państwo u psychologa, czy tylko tata pomaga w lekcjach, jaką pomoc zapewniliście dziecku dotychczas?) - praca na przypadkach konkretnych sytuacji problemowych
  • Rozmowa o podjęciu działań diagnostyczo - terapeutycznych: jak się odnaleźć w rozmowie z rodzicem, który wypiera, zaprzecza, przerzuca odpowiedzialność.
  • Przygotowanie się i przeprowadzenie rozmowy, podczas której trzeba przekazać rodzicowi trudne informacje (o agresywnym zachowaniu, objawach,  trudnościach w relacjach z rówieśnikami, o widocznych zaniedbaniach)
  • Prowadzenie spotkań grupowych z rodzicami: wywiadówek i radzenie sobie z konfliktem na forum
  • Konstruktywne strategie wspierania rodziców w rozwiązaniu konfliktu (między rodzicami, między rodzicami a nauczycielami przedmiotu oraz roli wychowawcy w tym konflikcie. Omówimy warianty różnych sytuacji (np. kiedy rodzice domagają się usunięcia jednego z uczniów) i możliwości ich rozwiązywania, które nie eskalują problemu i umożliwiają zaplanowanie całego.
  • Budowanie relacji - jak zajrzeć za podszewkę podszewkę postawy roszczeniowej, oskarżającej i unikającej. Relacja z rodzicem dziecka z trudnościami.

Agnieszka Misiak Psycholog i Psychoterapeuta

Najczęściej zadawane pytania

CZY OTRZYMAM CERTYFIKAT POTWIERDZAJĄCY UKOŃCZENIE SZKOLENIA?

Tak. Każdy uczestnik otrzymuje materiały szkoleniowe i certyfikat. Po obejrzeniu nagrania szkolenia platforma kursowa uaktywnia zakładkę "Certyfikat" - klikasz i odbierasz imienne zaświadczenie.

INFORMACJE TECHNICZNE - JAK DOŁĄCZĘ DO SZKOLENIA?

W szkoleniu będziesz uczestniczyć poprzez platformę ClickMeeting. Dzień przed wyznaczoną datą szkolenia otrzymasz swój własny, indywidualny link, który daje dostęp jednej osobie.

Jeśli uczestniczysz używając komputera wybierz przeglądarkę Chrome, Safari lub Firefox, jeśli przez telefon wybierz Chrome lub Safari.

Zamknij wszystkie zbędne programy i okna w przeglądarce. Sprawdź czy nie masz wyciszonego dźwięku. Kliknij w otrzymany link i już. Widzimy się. Będziesz mógł zadawać pytania i zgłaszać wątpliwości

CZY PRACOWNIK PLACÓWKI OŚWIATOWEJ, KTÓRY KUPUJE UDZIAŁ W SZKOLENIU, OTRZYMA ZWROT KOSZTÓW?

TAK. Zgodnie z nową ustawą dostawcą szkoleń może być firma szkoleniowa posiadająca akredytację lub statut z wymaganymi zapisami. Otrzymasz fakturę wg schematu nabywca / odbiorca. Statut spełniający wymogi znajdziesz TUTAJ
Regulamin szkoleń weekendowych
envelope-ousercloseclock-omap-markercrosshairscalendarchevron-downfacebook-squarebarsenvelopeangle-double-upticketyoutube-playinstagram