Szkolenia Weekendowe ONLINE

Uzależnienie od ekranu u dzieci.

Cena szkolenia:
139zł
Szkolenie online na platformie ClickMeeting
Szkolenie dla:
dla specjalistów oraz rodziców
Data szkolenia:
12 marca 2022
Godziny szkolenia:
10.00 - 13.00
Ilość dostępnych miejsc:
4
Prowadzący:
Jakub Rychter
Kontakt z Organizatorem:
kontakt@agnieszkamisiak.pl
KUPUJĘ DOSTĘP DO SZKOLENIA
.

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest przybliżenie tematu uzależnień behawioralnych u dzieci. Uzależnienie od ekranu to temat, który łatwo wrzucić do obszaru uspokająjących stwierdzeń  'Żyjemy w dobie komputerów'. Być może tak jest.  Co nie zmienia faktu, że  mózg dziecka jest podatny na uzależnienie od czynności, która w tak łatwy sposób daje poczucie odcięcia, nagrody i uspokojenia / pobudzenia.

Ja osobiście polecam Wam każde szkolenie z Kubą - jest najlepszym specjalistą jakiego znam, który przekłada wiedzę na sytuację, działanie i konkret.

Nie musisz być na żywo. Każdy uczestnik otrzyma dostęp do nagrania szkolenia. Dostęp do nagrania otrzymasz na 48 h w dniach 19/20 marca czyli na czas weekendu.

Program szkolenia

 

 • Jak dzieci zaspokajają różne potrzeby siedząc przed ekranem? Czyli w jaki sposób używanie smartfona aktywuje w mózgu układ nagrody i mechanizmy stresu.
 • Jak nadmiar ekranu wpływa na rozwój i mózg małego dziecka? Co robią przedszkolakowi 2h dziennie przed Ipadem.
 • Jak wzmacniamy (nie zawsze świadomie) relację dziecka z ekranem?
 •  Nie tylko ile czasu, ale na co – diagnoza wzorca korzystania z internetu (gry, media
  społecznościowe, aplikacje) pod kątem sygnałów nadużywania i uzależnienia
 • Gdzie jest granica bezpiecznego wykorzystywania nowych technologii w procesie uczenia się,
  czyli słów kilka o zdalnym nauczaniu i telefonach w szkole.
 • Nastolatek 2.0 – czyli o specyfice procesu dojrzewania w erze cyfrowej.
 • Jak media społecznościowe mają się do procesu uspołecznienia.

Podczas szkolenia każdy uczestnik będzie mógł zadawać pytania na chacie.

O prowadzącym szkolenie

Agnieszka Misiak Psycholog i Psychoterapeuta

Jakub Rychter

Psycholog, psychoterapeuta

Psycholog, specjalista terapii uzależnień oraz terapii motywującej, członek Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej. Od ponad piętnastu lat przekładam doświadczenia z pracy terapeutycznej  w poradni na wiedzę i umiejętności przekazywane uczestnikom prowadzonych przeze mnie szkoleń i warsztatów. Zajmuję się szczególnie problematyką uzależnień, komunikacji w sytuacjach konfliktowych oraz budowania i wzmacniania motywacji do zmiany, pracuję z dorosłymi i z nastolatkami. Staram się pomagać ludziom w znajdowaniu indywidualnych i skutecznych rozwiązań.

Najczęściej zadawane pytania

CZY OTRZYMAM CERTYFIKAT POTWIERDZAJĄCY UKOŃCZENIE SZKOLENIA?

Tak. Każdy uczestnik otrzymuje materiały szkoleniowe i certyfikat. Po obejrzeniu nagrania szkolenia platforma kursowa uaktywnia zakładkę "Certyfikat" - klikasz i odbierasz imienne zaświadczenie.

INFORMACJE TECHNICZNE - JAK DOŁĄCZĘ DO SZKOLENIA?

W szkoleniu będziesz uczestniczyć poprzez platformę ClickMeeting. Dzień przed wyznaczoną datą szkolenia otrzymasz swój własny, indywidualny link, który daje dostęp jednej osobie.

Jeśli uczestniczysz używając komputera wybierz przeglądarkę Chrome, Safari lub Firefox, jeśli przez telefon wybierz Chrome lub Safari.

Zamknij wszystkie zbędne programy i okna w przeglądarce. Sprawdź czy nie masz wyciszonego dźwięku. Kliknij w otrzymany link i już. Widzimy się. Będziesz mógł zadawać pytania i zgłaszać wątpliwości

CZY PRACOWNIK PLACÓWKI OŚWIATOWEJ, KTÓRY KUPUJE UDZIAŁ W SZKOLENIU, OTRZYMA ZWROT KOSZTÓW?

TAK. Zgodnie z nową ustawą dostawcą szkoleń może być firma szkoleniowa posiadająca akredytację lub statut z wymaganymi zapisami. Otrzymasz fakturę wg schematu nabywca / odbiorca. Statut spełniający wymogi znajdziesz TUTAJ
Regulamin szkoleń weekendowych
envelope-ousercloseclock-omap-markercrosshairscalendarchevron-downfacebook-squarebarsenvelopeangle-double-upticketyoutube-playinstagram